Home / REGION / Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i pomysłodawcy akcji przedstawili oficjalną datę odsłonięcia wielkiego malowidła. Tego samego dnia w Trzebiatowie przeprowadzona zostanie również próba pobicia rekordu Guinnessa – w jak największej ilości osób ubranych w piżamy w jednym miejscu.

20 czerwca zostanie odsłonięty mural, który powstanie z inicjatywy mieszkańców. To oni organizując zbiórkę pieniężną ufundowali dzieło, które upiększy miasto. Jak zaznaczają pomysłodawcy – jest to akcja zupełnie oddolna. – Pomysł powstał zupełnie spontanicznie. Pewnego dnia padł pomysł abyśmy coś namalowali w Trzebiatowie. W internecie pojawił się nawet taki wpis, że ktoś  wrzuci 100 zł, później ktoś podłapał temat i powiedział – ja dam 50 zł. Ten pomysł przemówił do mnie. Jeżeli są ludzie, którym zależy na takiej akcji, to czemu nie – zaznaczył Krzysztof Wasilewski, inicjator akcji. Zbiórka praktycznie jest już zakończona i udało się zebrać pieniądze, które potrzebne będą na namalowanie muralu. Oryginalnych pomysłów jednak nadal przybywa, a tym samym pojawiają się inne potrzeby finansowe. Tego samego dnia, tuż po zakończeniu osłonięcia muralu zaprojektowanego i wykonanego przez artystę z Koszalina – Cukin art, przed Ratuszem w Trzebiatowie przeprowadzona zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa – w jak największej ilości osób ubranych w piżamy w jednym miejscu. Warto dodać, że musi to być piżama dwuczęściowa.

– Akcja kierowana jest do wszystkich, którzy tego dnia chcą się dobrze bawić. Pamiętajmy, że musimy być ubrani w piżamę dwuczęściową, nie kombinezon czy szlafrok. To jest jedyny warunek uczestnictwa w naszej zabawie. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z naszej gminy. Mamy wiele planów, ale warunek jest jeden – każdy musi być ubrany w piżamę – podkreślił Wasilewski. W akcji udział zapowiedziała już Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfic, rozmowy prowadzone są z orkiestrą z Płotów oraz grupą motocyklistów ze Szczecina. – Zapraszamy każdego. Postaramy się nawet zorganizować transport, aby grupy z innych miast mogły do nas dojechać. Planów jest wiele – dodał Krzysztof Wasilewski. Swoją pomoc zadeklarował również Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.