Home / HISTORIA / Mieszkańcy Trzebiatowa świętowali rocznice odzyskania Niepodległości

Mieszkańcy Trzebiatowa świętowali rocznice odzyskania Niepodległości

Od uroczystej Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie przez księdza prałata Andrzeja Dowala rozpoczęły się obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W drugiej części, która odbyła się pod Ratuszem Miejskim udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, formacji mundurowych, placówek oświatowych, ugrupowań politycznych, a także poczty sztandarowe.

Po 123 latach niewoli, 11 listopada 1918r. Polska ponownie odzyskała swoją niepodległość. Z tej okazji, w 101 rocznicę tego wydarzenia, na zaproszenie Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego, dowódców 36. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie włączyli się mieszkańcy Trzebiatowa, którzy świętowali to jakże ważne wydarzenie w naszej historii. W uroczystości na placu przed Ratuszem udział wzięli żołnierze z Trzebiatowa, Mrzeżyna oraz Pruszcza. Obecni byli również członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa z „Marszałkiem Józefem Piłsudskim na czele, a także poczty sztandarowe szkół i instytucji.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.