Home / BROJCE / Szkoła w Dargosławiu pamięta

Szkoła w Dargosławiu pamięta

W ramach akcji „Szkoła Pamięta” w poniedziałek 21 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Dargosławiu spotkali się z przedstawicielami Związku Sybiraków z Kołobrzegu- prezesem panią Wandą Przybylską, wiceprezesem Danielem Lipskim i Jerzym Lewickim. Odwiedzili również lokalne nagrobki, aby przy zapalonych zniczach uczcić pamięć poległych mieszkańców ziemi brojeckiej z I wojny światowej.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali relacji z wywózki i zesłania Polaków na Syberię. Dowiedzieli się w jakich warunkach zesłani ludzie byli zmuszeni wychowywać się, mieszkać oraz pracować. Opowiadane historie bardzo poruszyły wszystkich uczestników spotkania. Była to dla naszych uczniów żywa lekcja historii, na której mogli porównać ich życie ze swoim. W piątek 25 października w ramach akcji „Szkoła Pamięta” uczniowie wraz z nauczycielami zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary mieszkańców ziemii brojeckiej z I wojny światowej.

Sprawdź także

Mieszkańcy Trzebiatowa świętowali rocznice odzyskania Niepodległości

Od uroczystej Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie przez księdza prałata Andrzeja Dowala rozpoczęły …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.