Home / GRYFICE / W najbliższy czwartek, 28 marca radni powiatu złożą ponownie ślubowanie, również nowo wybrany Leszek Stuła

W najbliższy czwartek, 28 marca radni powiatu złożą ponownie ślubowanie, również nowo wybrany Leszek Stuła

Komisarz Wyborczy w Szczecinie wydał oficjalnie obwieszczenie o wynikach wyborów w obwodzie nr 11 w Domy Pomocy Społecznej w Jarominie, gdzie powtórzono głosowanie. Mandat uzyskał Leszek Stuła, który po przeliczeniu głosów zajmie miejsce Jana Trafnego w radzie. Radni złożą ponownie ślubowanie w najbliższy czwartek, 28 marca.

Startujący z Komitetu Wyborców Platforma. Nowoczesna. Koalicja Obywatelska Jan Trafny stracił mandat po ponownym głosowaniu, jakie odbyło się 10 marca w Domu Pomocy Społecznej w Jarominie. Jego miejsce w radzie powiatu zajmie Leszek Stuła, która startował z KWW PS Idziemy Razem. Komisarz Wyborczy w Szczecinie wydał obwieszczenie z oficjalnym wynikiem wyborów. Lista radnych, którzy uzyskali mandat w Okręgu nr 1 poza jednym nazwiskiem nie zmienia się. I tak ślubowanie na najbliższej sesji Rady Powiatu złożą ponownie: Marek Gołuchowski, Łukasz Czyrny, Janusz Ławruszko, Grzegorz Szafrański, Renata Korek, Paweł Bereżnicki, Joannie Duzinkiewicz oraz nowy radny – Leszek Stuła.  Przypomnijmy, że wybory były pokłosiem decyzji komisarza wygaszającej mandaty. Sprawa miała związek z nieprawidłowościami podczas głosowania w DPS Jaromin w wyborach samorządowych, które odbyły się 21 października. Chodziło o 80 nieostemplowanych kart do głosowania, które wydano wyborcom, a które trafiły do urny.

 

Gryfickie.info

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.