środa, 23 Styczeń 2019
Home / TRZEBIATÓW / Groźny pożar nieużytków oraz złomowiska na osiedlu kołobrzeskim w Trzebiatowie

Groźny pożar nieużytków oraz złomowiska na osiedlu kołobrzeskim w Trzebiatowie

13 kwietnia mieszkańcy „osiedla kołobrzeskiego” w Trzebiatowie przeżyli chwile grozy. Ogień zaprószony na złomowisku przedostał się na pobliskie nieużytki, a tym samym realnie zagrażał wielu domostwom.

W piątek 13 kwietnia około godziny 12:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej został powiadomiony o pożarze, który pojawił się na złomowisk przy ulicy Słonecznej w Trzebiatowie.  Na miejsce zadysponowanych zostało wiele zastępów gdyż ogień realnie zagrażał pobliskim domostwom. Spaleniu uległy budki socjalne znajdujące się na terenie złomowiska, opony, materiały palne i 5 ha nieużytków. Silny wiatr sprzyjał rozwojowi pożaru. Strażacy do gaszenia tak rozwiniętego pożaru używali piany, wody i tłumic. W akcji udział brali: Zastęp z PSP Gryfice, WSP Trzebiatów OSP Trzebiatów, Mrzeżyno oraz Gołańcz Pomorska.

 

 

Sprawdź także

Magda walczy o każdy krok. Nadrabia miesiące spędzone w śpiączce.

Spała przez dziewięćdziesiąt dni. Jej wybudzanie trwało wiele miesięcy, bo człowiek po śpiączce nie wstaje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.