sobota, 25 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Budowa kąpieliska w Trzebiatowie – oświadczenie burmistrza, stanowisko starosty!

Budowa kąpieliska w Trzebiatowie – oświadczenie burmistrza, stanowisko starosty!

Mamy odpowiedź burmistrz Józefa Domańskiego na wniosek o przekazanie terenu, na którym mieszczą się pozostałości po przedwojennym basenie. To pokłosie pomysłu, który poddał pod dyskusję przewodniczący powiatu Marek Gołuchowski, który wnioskował do starosty o poparcie inicjatywy rewitalizacji kąpieliska w Trzebiatowie.

Od środy na rozmaitych forach FB pulsowała zacięta dyskusja dotycząca pomysłu zaproponowanego przez Marka Gołuchowskiego, przewodniczącego powiatu, by starostwo wsparło inicjatywę rewitalizacji dawnego basenu w Trzebiatowie. Sporej grupie internautów spodobała się koncepcja, choć i przeciwników nie brakowało.

W czwartek rano starosta Kazimierz Sać  wystąpił z wnioskiem do burmistrza o przekazanie działki, na której znajdują się pozostałości po basenie. W piątek otrzymaliśmy stanowisko burmistrza w tej sprawie, który przekonuje, że jeśli Powiat Gryficki zdecyduje się sfinansować inwestycję to gmina z chęcią udostępni teren. Jednakże miejsce, gdzie znajduje się stary, poniemiecki basen wybrano dość niefortunnie, bo ewentualna budowa kąpieliska to potężne koszty. Potrzebna byłaby także budowa drogi i infrastruktury. Burmistrz stwierdził, że na obszarze gminy istnieją lepsze miejsca na lokalizację basenu otwartego.

Kazimierz Sać w rozmowie z reporterem Gryfickiego.info przekonuje, że powiat jest zainteresowany inwestycją, choć niekoniecznie w lokalizacji, którą pierwotnie wskazano. – Jestem po rozmowie z burmistrzem Józefem Domańskim. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że możemy przymierzyć się do pomysłu, ale jeśli już budowa kąpieliska to w innej lokalizacji np. w rejonie przystani kajakowej. Tam mamy gotową infrastrukturę, sanitariaty, przebieralnie, orlik i zagospodarowany teren wokół. Wierzę, że zrobimy coś wspólnie – tłumaczył starosta.

Oświadczenie burmistrza

Budowa kąpieliska dla Trzebiatowa „TAK”. Kąpielisko jest potrzebne. Ale, po pierwsze – miejsce wybrano niefortunnie, budowa kąpieliska w tym miejscu to ogromne koszty. Najpierw trzeba wybudować drogę, ciąg pieszy, kanalizację sanitarną, toalety, przebieralnie, przyłącze energetyczne, wyczyścić pozostałości po starym basenie i dopiero wtedy budować nowy. Jeżeli jednak Powiat Gryficki zdecyduje się sfinansować budowę kąpieliska w Trzebiatowie w tym miejscu, to gmina udostępni teren na ten cel.

Mamy lepsze tereny na budowę basenu, gdzie mamy już infrastrukturę. Jest to teren przy przystani kajakowej. Jest tam już droga, kanalizacja sanitarna, toalety, energia, boisko, plac zabaw, pomieszczenie na przebieralnię, miejsce na grillowanie.

A po drugie budowa kąpieliska to nie pierwsza potrzeba dla gminy Trzebiatów, gdy mamy 10 km do Mrzeżyna z piękną plażą i w Mrzeżynie buduje się aquapark, w którym dzieci z gminy Trzebiatów  będą mogły korzystać z basenów w godzinach lekcyjnych za 1 zł.

Z poważaniem Józef Domański

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.