wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / GRYFICE / Polowanie na mężczyznę, który zaczepia dzieci! Policja apeluje o pomoc

Polowanie na mężczyznę, który zaczepia dzieci! Policja apeluje o pomoc

Strach padł na rodziców i nauczycieli, po tym jak w ubiegłym tygodniu nieznany mężczyzna zaczepiał dzieci pod szkołami podstawowymi. Nieznajomy proponuje podwiezienie do domu i słodycze. Policja od kilku dni patroluje ulice miasta. Mężczyzna ostatni raz był widziany w miniony piątek. Jak ustalił Puls Miasta to może być sama osoba, która zaczepiała dzieci w Gryficach.

Apel do rodziców

Już w piątek w dzienniku elektronicznym pojawił się komunikat wystosowany do rodziców uczniów szkół podstawowych na terenie gminy. Wspominał on o nieznajomym mężczyźnie w czarnym samochodzie, który zaczepiał uczniów. Jak dowiedział się Puls, w czwartek miał pojawić się w rejonie „dwójki”. Tam nagabywał dwie dziewczynki. W piątek przeniósł się na ulicę Kamieniecką, gdzie proponował dwóm chłopcom podwiezienie do domów, a także słodycze. Gdy dzieci odmówiły miał w ich stronę rzucić parę niecenzuralnych przekleństw. Chłopcy od razu powiadomili nauczyciela. Dyrektorzy na bieżąco informują trzebiatowską policję, która od kilku dni prowadzi obserwację ulic.

 – Dostałam komunikat na „Librusa” w piątek – mówi jedna z mam. – Udostępniłam go na moim profilu FB, niech inni mieszkańcy też wiedzą, co się dzieje – tłumaczy nasza czytelniczka. Inna dodaje: – Moja mama była z córką ostatnio w parku, przechodził tamtędy jakiś mężczyzna z psem. Szedł w przeciwnym do nich kierunku. Gdy mała zatrzymała się, by pobawić się z pasem, nieznajomy zmienił zdanie i zaczął iść w jej stronę. Nie widział, że jest z kimś starszym. Być może jestem przeczulona i była to zwykła sytuacja, ale bądźmy czujni, nie puszczajmy małych dzieci bez opieki, nawet koło domu! Z pozoru nic nie znacząca sytuacja może okazać się bardzo niebezpieczna – mówi jedna z mam, która zadzwoniła zaniepokojona do naszej redakcji.

Policja uspokaja

Wzmożone patrole policji krążą od kilku dni po terenie gminy, szczególnie wokół szkół. Z relacji dzieci wynika, że mężczyzna mógł poruszać się czarnym samochodem, w wersji suw z podwyższonym dachem. Jak ustalił Puls, auto miało miejscowe tablice rejestracyjne. Świadkowie mówią, że był to prawdopodobnie czarny Volkswagen. – Apelujemy do Państwa, jeżeli ktoś  posiada wiedzę na temat podobnego zdarzenia proszony jest o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłoszenie tego na policji. Aktualnie nie ma powodów do niepokoju ani paniki – mówi Zbigniew Frąckiewcz, rzecznik KPP w Gryficach. 

Jakiś czas temu na terenie Gryfic również odnotowano podobne zdarzenia. Być może, że mężczyzna widziany w piątek,  kręci się po powiecie. Zakończone niepomyślnie polowanie w Trzebiatowie, może skutkować tym, że przeniesie się w teren. Policja nie komentuje sprawy, choć nie ukrywa, że działania operacyjne prowadzi przez cały czas. – W piątek przeczytałam komunikat, że złapano pedofila w Kołobrzegu – mówi jedna z mam. – Pomyślałam, że to ten sam, co w Trzebiatowie – dodaje.

Sprawdziliśmy – zatrzymamy przez kołobrzeskich funkcjonariuszy 43 – latek jest oskarżony o molestowanie dwóch dziewczynek. Ale jak dowiaduje się Puls to zupełnie inna osoba. Dlatego warto być czujnym, zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo z której strony pedofil może zaatakować. W jednej z miejscowości pod Toruniem parę dni temu dwójka mężczyzn usiłowała wciągnąć do samochodu nastoletnią dziewczynę. Dziecku udał się uciec. – Pamiętam uprowadzenie 12 – letniej dziewczynki w Golczewie w marcu tego roku. Na samo wspomnienie mam łzy w oczach. Dlatego uczulam swoją córkę przez cały czas, by nie odpowiadała na zaczepki nieznajomych – dodaje kolejna z mam.

 Policja zwraca się z apelem: jeżeli ktoś z Państwa posiada wiedzę na temat podobnego zdarzenia proszony jest o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłoszenie tego na policji. Aktualnie nie ma powodów do niepokoju.

 

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

5 komentarzy

  1. Sprawdzić monitoring w Trzebiatowie, przecież to „bezpieczne miasto – miasto monitorowane” jak dumnie głoszą tablice na wjeździe do miasta (w końcu w całym mieście jest kilkanaście kamer). A, nieeee, przecież monitoring od dawna nie funkcjonuje. Pedofil grasuje, miasto „monitorowane”, pogratulować i życzyć odpowiedzialnym za obecną sytuację dalszych sukcesów propagandowych.

  2. U nas rogoźnik tez był ten męszczyzna ten sam

  3. Jako rodzic bym złapał chwycił za gardło, obił mordę i na policję dostarczył. Jak normalnie nie popieram przemocy teraz myślę właśnie tak i wydaje mi się że wszyscy rodzice powinni obserwować ze względu na swoje pociechy okolice szkół, żeby ten skur…yn czuł się osaczony. Najlepszą obroną jest atak.

  4. nie ma monitoringu w całym mieście czy po prostu policja przyjęła zgłoszenie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.