środa, 17 Październik 2018
Home / GRYFICE / Polowanie na mężczyznę, który zaczepia dzieci! Policja apeluje o pomoc

Polowanie na mężczyznę, który zaczepia dzieci! Policja apeluje o pomoc

Strach padł na rodziców i nauczycieli, po tym jak w ubiegłym tygodniu nieznany mężczyzna zaczepiał dzieci pod szkołami podstawowymi. Nieznajomy proponuje podwiezienie do domu i słodycze. Policja od kilku dni patroluje ulice miasta. Mężczyzna ostatni raz był widziany w miniony piątek. Jak ustalił Puls Miasta to może być sama osoba, która zaczepiała dzieci w Gryficach.

Apel do rodziców

Już w piątek w dzienniku elektronicznym pojawił się komunikat wystosowany do rodziców uczniów szkół podstawowych na terenie gminy. Wspominał on o nieznajomym mężczyźnie w czarnym samochodzie, który zaczepiał uczniów. Jak dowiedział się Puls, w czwartek miał pojawić się w rejonie „dwójki”. Tam nagabywał dwie dziewczynki. W piątek przeniósł się na ulicę Kamieniecką, gdzie proponował dwóm chłopcom podwiezienie do domów, a także słodycze. Gdy dzieci odmówiły miał w ich stronę rzucić parę niecenzuralnych przekleństw. Chłopcy od razu powiadomili nauczyciela. Dyrektorzy na bieżąco informują trzebiatowską policję, która od kilku dni prowadzi obserwację ulic.

 – Dostałam komunikat na „Librusa” w piątek – mówi jedna z mam. – Udostępniłam go na moim profilu FB, niech inni mieszkańcy też wiedzą, co się dzieje – tłumaczy nasza czytelniczka. Inna dodaje: – Moja mama była z córką ostatnio w parku, przechodził tamtędy jakiś mężczyzna z psem. Szedł w przeciwnym do nich kierunku. Gdy mała zatrzymała się, by pobawić się z pasem, nieznajomy zmienił zdanie i zaczął iść w jej stronę. Nie widział, że jest z kimś starszym. Być może jestem przeczulona i była to zwykła sytuacja, ale bądźmy czujni, nie puszczajmy małych dzieci bez opieki, nawet koło domu! Z pozoru nic nie znacząca sytuacja może okazać się bardzo niebezpieczna – mówi jedna z mam, która zadzwoniła zaniepokojona do naszej redakcji.

Policja uspokaja

Wzmożone patrole policji krążą od kilku dni po terenie gminy, szczególnie wokół szkół. Z relacji dzieci wynika, że mężczyzna mógł poruszać się czarnym samochodem, w wersji suw z podwyższonym dachem. Jak ustalił Puls, auto miało miejscowe tablice rejestracyjne. Świadkowie mówią, że był to prawdopodobnie czarny Volkswagen. – Apelujemy do Państwa, jeżeli ktoś  posiada wiedzę na temat podobnego zdarzenia proszony jest o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłoszenie tego na policji. Aktualnie nie ma powodów do niepokoju ani paniki – mówi Zbigniew Frąckiewcz, rzecznik KPP w Gryficach. 

Jakiś czas temu na terenie Gryfic również odnotowano podobne zdarzenia. Być może, że mężczyzna widziany w piątek,  kręci się po powiecie. Zakończone niepomyślnie polowanie w Trzebiatowie, może skutkować tym, że przeniesie się w teren. Policja nie komentuje sprawy, choć nie ukrywa, że działania operacyjne prowadzi przez cały czas. – W piątek przeczytałam komunikat, że złapano pedofila w Kołobrzegu – mówi jedna z mam. – Pomyślałam, że to ten sam, co w Trzebiatowie – dodaje.

Sprawdziliśmy – zatrzymamy przez kołobrzeskich funkcjonariuszy 43 – latek jest oskarżony o molestowanie dwóch dziewczynek. Ale jak dowiaduje się Puls to zupełnie inna osoba. Dlatego warto być czujnym, zwłaszcza, że nigdy nie wiadomo z której strony pedofil może zaatakować. W jednej z miejscowości pod Toruniem parę dni temu dwójka mężczyzn usiłowała wciągnąć do samochodu nastoletnią dziewczynę. Dziecku udał się uciec. – Pamiętam uprowadzenie 12 – letniej dziewczynki w Golczewie w marcu tego roku. Na samo wspomnienie mam łzy w oczach. Dlatego uczulam swoją córkę przez cały czas, by nie odpowiadała na zaczepki nieznajomych – dodaje kolejna z mam.

 Policja zwraca się z apelem: jeżeli ktoś z Państwa posiada wiedzę na temat podobnego zdarzenia proszony jest o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zgłoszenie tego na policji. Aktualnie nie ma powodów do niepokoju.

 

Sprawdź także

Przebudowa remizy w Mrzeżynie. Burmistrz podpisał umowę

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański podpisał kolejną umowę. Tym razem mowa o przebudowę remizy Ochotniczej Straży …

5 komentarzy

  1. Sprawdzić monitoring w Trzebiatowie, przecież to „bezpieczne miasto – miasto monitorowane” jak dumnie głoszą tablice na wjeździe do miasta (w końcu w całym mieście jest kilkanaście kamer). A, nieeee, przecież monitoring od dawna nie funkcjonuje. Pedofil grasuje, miasto „monitorowane”, pogratulować i życzyć odpowiedzialnym za obecną sytuację dalszych sukcesów propagandowych.

  2. U nas rogoźnik tez był ten męszczyzna ten sam

  3. Jako rodzic bym złapał chwycił za gardło, obił mordę i na policję dostarczył. Jak normalnie nie popieram przemocy teraz myślę właśnie tak i wydaje mi się że wszyscy rodzice powinni obserwować ze względu na swoje pociechy okolice szkół, żeby ten skur…yn czuł się osaczony. Najlepszą obroną jest atak.

  4. nie ma monitoringu w całym mieście czy po prostu policja przyjęła zgłoszenie ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.