Home / TRZEBIATÓW / Zamach na przewodniczącego rady! Grupa radnych składa wniosek o odwołanie

Zamach na przewodniczącego rady! Grupa radnych składa wniosek o odwołanie

Grupa ośmiu radnych chce odwołania Mirosława Makarewicza, przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzebiatowie. Projekt uchwały w tej sprawie wpłynął do biura rady, poinformowano także radnych. Jednocześnie ze stanowiska wiceprzewodniczącego rezygnuje Jan Kaniewicz. Ale to nie koniec rewolucji!

Pod projektem uchwały o odwołanie przewodniczącego Mirosława Makarewicza podpisało się ośmiu radnych: Jan Kaniewicz, Artur Arndt, Jan Kargul, Helena Handor, Józefa Ziarno, Irena Pietrzykowska, Zofia Minko oraz Danuta Sudaj. Wniosek wpłynął do rady w miniony czwartek. Jednocześnie Jan Kaniewicz, dotychczasowy wiceprzewodniczący złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Radni złożyli również projekt uchwały w sprawie zmian osobowych w komisjach rady miejskiej. Do strategicznej Komisji Rozwoju Gospodarczego ma zostać powołany Jan Kaniewicz. Radna Irena Pietrzykowska ma odejść z Komisji Rewizyjnej, zaś zostać powołana do Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska oraz Gospodarki Przestrzennej. Co oznaczałby te roszady pomiędzy komisjami? Oczywiście uzyskanie większości i odwołanie dotychczasowych  przewodniczących – Edwarda Krychowiaka (Komisja Gospodarcza) oraz Stanisława Matulewicza (Komisja Rolnictwa).

Kolejny projekt na najbliższą sesję wyjazdową, która odbywałaby się poza ratuszem – to propozycja zmian w dietach radnych, mówiąc precyzyjniej propozycja podwyżek. I tak przewodniczący dostałby 75% kwoty podstawowej, zastępca 40% kwoty podstawowej zaś przewodniczącym komisji – 30%. Pozostali radni otrzymaliby 25% kwoty podstawowej.

Zachowanie radnych to dziś dla urzędującego od zaledwie trzech tygodni nowego burmistrza bardzo niekomfortowa sytuacja. Zwłaszcza, że te same osoby lub większość z nich deklarowała w trakcie kampanii wyborczej „chęć spokojnej i merytorycznej współpracy”. Podobnie było w trakcie kampanii referendalnej, w czasie której większość nazwisk, która teraz widnieje pod projektem o odwołanie Makarewicza, grała do jednej bramki. Wyjatkiem był radny Jan Kargul, który nie podpisał się pod wnioskiem popierającym inicjatywę referendalną. Radny twierdził, że referendum nie będzie miało powodzenia.

2

3

 

Sprawdź także

Promocja trzebiatowskiej wody w nowym wydaniu. Każdy może napić się zupełnie za darmo

-Bardzo smaczna woda – podkreślają degustatorzy wody, która wypływa z dwóch poidełek zainstalowanych w Trzebiatowie …

63 komentarze

 1. Stara ekipa poczuła się mocniejsza, wiec chcą wykopać ludzi im niepasujących, żeby trząść (ze skarbniczką i sekretarzem) urzędem a przy okazji podnieść sobie dietki… brawo wy!!

 2. Stara klika chce wrócić do władzy.

 3. To było do przewidzenia już w kampanii referendalnej, tylko niektórzy bali się wychylić, aby nie rozszerzyć referendum o odwołanie całej rady.

 4. Najwięksi tchórze i największe miernoty w tej radzie chcą odwołania Przewodniczącego Makarewicza? A gdzie oni byli, jak trzeba było pracować i odważnie wypowiadać się na temat referendum? Siedzieli cicho, z gębami zamkniętymi w ciup ze strachu o stołki swoje lub interesy! Gdzie była pan Arndt? Bał się, że udzielać, z uwagi na pracującą w ZBK żonę, bo bał się że ją burmistrz zwolni? Gdzie były panie Pietrzykowska i Ziarno? Tu przynajmniej nie ma żadnych wątpliwości, bo pomimo podpisania się pod p wnioskiem poparcia dla referendum wszyscy wiedzą że wspierały Pana Matusewicza. Gdzie była Pani Handor? Bała się, że starci koncesję na zarządzanie cmentarzem? Gdzie była Pani Sudaj i gdzie był Pan Kaniewicz? Dlaczego sami nie mieliście odwagi przez te wszystkie lata jako radni zwołać referendum? Teraz jak ono się udało, między innymi ciężkiej pracy Edwarda Krychowiaka i Mirosława Makarewicza, po tym jak wybrano również dzięki ich pracy i zaangażowaniu , nowego burmistrza, staliście się nagle odważni i tacy mądrzy? Wśród całej tej ósemki nie ma ani jednej osoby, która wiedzą, kulturą i kompetencją dorastałaby do pięt Panu Makarewiczowi. Czy to ma być ta lepsza zmiana w gminie? Czy chodzi o to, aby pierwsze skrzypce przejęli radni którzy na niczym się nie znają, nie potrafią samodzielnie działać (czasami nawet sklecić sensownego zdania czy zadać pytania) ani niczego wymyślić poza pustymi, populistycznymi hasłami? To ma pomóc w w uzdrowieniu sytuacji w gminie i jej szybszym rozwoju? Czy może komuś na tym zależy, żeby mieć taką większość w radzie, która podpisze wszystko, co jej się powie, bo na niczym się nie zna? Czyżby nowa władza doszła do wniosku, że łatwiej jej będzie współpracować z głupszymi od siebie ale mającymi większość w radzie? Wstyd i błąd, który szybko odbije się czkawką, a sprzyjającym tej zmianie panu burmistrzowi i jego doradcy (prywatnie szwagrowi głównej sprężyny tego pomysłu radnego Arndta) – szybko odbije się to czkawką i zasmrodzi ich rządy tak, że staną się zakładnikami tej hucpiarskiej grupy. Niestety nic dobrego dla gminy to nie wróży i rzeczywiście szkoda, że w referendum nie odwołano rady miejskiej, bo być może takie kunktatorskie miernoty i łaszacy się na parę groszy więcej w zamian za bycie przewodniczącym rady lub komisji nie znalazłby się w jej składzie, na co mam nadzieję w przyszłych, oby jak najszybszych wyborach samorządowych.

 5. niech ci radni w łeb sie pieprzną a radną MINKO nie wiem kto wybiera, ona jak były przewodniczący lewicy Miler trzeba ją kopnąć w tyłek i do gnoju rzucić bo ona to najlepiej robi to jest radna bez ambicji

 6. brawo,brawo,brawo radni, extra to wymyśliliście, szwagier Olejniczaka z innymi radnymi z tej ósemki stworzy większość w radzie ,będą szantażowali Domańskiego za swoje poparcie i Olejniczak zostanie zastępcą burmistrza a sekretarz i skarbniczka pozostaną na stanowiskach, biedny Domański, dadzą kopa w dupę pozostałym radnym,wywalą ich z szefów komisji i przewodniczącego rady i wezmą sobie stołki z zaproponowaną przez siebie podwyżką ,nikt by tego lepiej nie wymyślił, tylko po co było odwoływać Matusewicza -skoro cała ósemka już wcześniej próbowała dogadywać się tworząc Matusewiczowi większość w radzie, głupi ludzie w Trzebiatowie kupili hasło na lepszą zmianę a tu banda cwaniaków ograła wszystkich i sobie załatwiła stołki i profity,brawo dla całej ósemki i towarzystwa Olejniczaka,Kuliberdy i skarbniczki, a zmiany dobrej zmiany jak nie było ,tak nadal nie będzie, ciekaw kto z tej wspaniałej ósemki weźmie stołek po Makarewiczu a kto zostanie szefem komisji na miejsce po Krychowiaku i Matulewiczu?

 7. Mechanik niech lepiej naprawia samochody i słabo mu to wychodzi?

 8. Pan Makarewicz to człowiek kultralny, mądry, kompetentny,ma dużą wiedzę i doświadczenie. Radni, którzy podpisali się za odwołaniem przewodniczącego Rady Miejskiej,to ludzie którzy nie maja nic do powiedzenia.Pani Ziarno to prymitywna osoba, tylko załatwiała wasne interesy. A teraz chce wiekszą dietę, za co? Pani Sudaj nastepna gwiazda,która tylko widzi własny interes, wstydu nie ma i nie miała. Fałszywa,podstepna, a na domiar rozumu nie posiada.Pani Handor,nawet nie wie co mówi,trudno ją zrozumieć,to porażka,taki wynalazek!!!!! Pani Minko to dopiero egzemplarz rzadkiej klasy!!!Kameleon,też wstydu nie posiada.Pan Kargul,myslałam,że ma więcej szacunku dla kudzi,wielka pomyłka.Chcą wiekszych pieniędzy,ani kompetencji,ani wiedzy i rozumu.Wstyd ,że mamy takich radnych.Ja rwnież żałuję,że nie odwlano rady!!!

  • A gdzie te zasługi p.Makarewicza może trzeba było zacząć od wymienienia ich a nie od oczerniania innych.Obrona przez atak. Lepsze by były argumenty w obronie Makarewicza.Plotkarska gazeta to i komenterze takie.

 9. Należy wobec tego jak najszybciej przeprowadzić REFERENDUM w sprawie odwołania całej rady.

 10. Prostacy chcą się dostać do władzy! Nie odpowiadają im uczciwi ludzie! Panie Mirku nie poddaje się Pan starej radzie bez kompetencji i pojecia.Trzymam za Pana kciuki

 11. Haneczko; Pan M. ma pani rację to dobry chłop ,ale bez jaj, a tobie żal, że Ci stołek z pod tyłka Ci zabiorą, jaki sobie przygotowałaś. Ta ”parszywa ósemka” nie dba i nie zabiega o swoje interesy bo już je ma i zapracowali ciężką praca, nie tak .jak pozostała ”7” a przewodzi radny M. ,który usilnie za biega ,aby niechciane wiatraki za Burmistrza M. wyrosły na polu radnego M.w Chomentowie.Nie ma zgody społeczeństwa na na powrót ”RAZEM”, trupów się nie ożywia ,z resztą o to zadba CBA

  Pozdrawiam i życzę miłych snów o karierze.

  • Nawet nie wiesz, że ta ósemka to właśnie zombie rodem z Razem, udająca że dba tylko o swoje interesy, bo ciągle im mało. Naiwny jak małe dziecko.

 12. mieszkanka Gminy Trzebiatów

  Podwyżki? Co gdzie komu? Dlaczego jedni ciągle otrzymują podwyżki, a inni od kilku dobrych lat 0 zł, przy ciągłych podwyżkach „cen życia.” Co z pracownikami jednostek podległych? najniżej to mają mieć „ochłapy?” i ciągły tekst: ciesz się, że masz pracę. Pracujemy na rzecz ludzi i w imieniu Burmistrza, mamy styczność z różnymi ludźmi znamy ich problemy Gdzie jest sprawiedliwość???

 13. Myślę, że społeczeństwo oczekuje zgody, stabilizacji. Radni też swoje decyzje przemyśleli i nie działają pochopnie. Pozwólmy im pracować, a rozliczmy na koniec urzędowania, nie po dwóch tygodniach pracy. Histeryzują osoby, które nie mogą doczekać się stanowiska dla siebie albo kogoś bliskiego.

  • Pani mówi o przemyślanych i mądrych decyzjach? Czyich? Tych 8 radnych, którzy wg pani nie działają pochopnie? Otóż właśnie działają pochopnie i histerycznie, a nie mogąc się doczekać większej kasy, stanowisk oraz załatwienia prywatnych interesów swoich i swoich znajomych i bliskich postanowili pójść na tzw. rympał.

 14. Arndt jest szwagrem Olejniczaka

 15. Nie pozostaje nic innego jak iść na sesję, chwycić za fraki p……ą ósemkę i wywalić na bruk!

 16. Boże że nasza Pani Zosia takie coś podpisała ona nie opowiada się czy jest za czy przeciwko… tylko zawsze bezpiecznie swego krzesełka pilnuje a tu takie rzeczy.. no nie wierze!!!

  • Myślę, że społeczeństwo oczekuje zgody, stabilizacji. Radni też swoje decyzje przemyśleli i nie działają pochopnie. Pozwólmy im pracować, a rozliczmy na koniec urzędowania, nie po dwóch tygodniach pracy. Histeryzują osoby, które nie mogą doczekać się stanowiska dla siebie albo kogoś bliskiego.

 17. Negatywnie zaskoczony

  Tak wielkie podwyżki dla radnych przy zadłużeniu gminy i opinii, że na wiele inwestycji gminy nie staclć to wstyd. Mandat radnego powinien być piastowany Społecznie.

 18. Przewrót którego chce dokonać ósemka starych radnych to jest powrót do rządów Sławomira R .Mechanik na przewodniczącego Rady miasta coś tu nie pasuje,przewodniczącego odwołuje się z ważnych powodów a nie z powodu chorych ambicji niespełnionych radnych.

  • Zosiu,
   nic z tego kobieto nie roumiesz.
   Niby powrót Ruszkowskiego ?. I niby radne Pietrzykowska i Ziarno miałyby to zapewnić ?

 19. A może tak zwyczajnie zapytać radnych o powody swoich posunięć, a nie wywoływać burzę w szklance wody?Chyba, że tylko o to redakcji chodzi.

 20. Myślę, że społeczeństwo oczekuje zgody, stabilizacji. Radni też swoje decyzje przemyśleli i nie działają pochopnie. Pozwólmy im pracować, a rozliczmy na koniec urzędowania, nie po dwóch tygodniach pracy. Histeryzują osoby, które nie mogą doczekać się stanowiska dla siebie albo kogoś bliskiego.

 21. To jakiś żart? Jeszcze niczego nie zrobili a juz podwyzki?

 22. Skrajna głupota 8. radnych. Mega tupet i arogancja.
  Teraz dopiero będzie jazda. Trzeba nie mieć rozumu.
  Realizujecie niespełnione marzenia Matusewicza.
  A nowy burmistrz ze „starymi” współpracownikami, doradcami totalnie zagubiony.

 23. Czyli będzie z tego wszystkiego WIELKIE G….. .
  Przefajdany czas.
  Olejniczak zostanie zastępcą, sekretarz i skarbnik bez zmian.
  Marazm i zastój GWARANTOWANY.
  Szwagierek z „wywrotowcami” w Radzie będzie gwarantem tego układu.
  Czy nowy burmistrz tego nie rozumie ???
  Niepojęte !!!

 24. Z poparciem takiej większości w radzie i z takim zastępcą, sekretarzem i skarbnikiem to można zgasić w Trzebiatowie światło.
  I po co była ta zmiana ? Warto było ?
  Wielki zawód.

 25. A przewodniczącym kto ? Kargul czy Arndt ?
  Zastępcą Olejniczak, reszta bez zmian ?
  Hasło wyborcze Domańskiego obraca się w popiół a poprawa staje się mżonką.

 26. Stabilizacji miernoty ciąg dalszy.

 27. Sesja wyjazdowa po to aby po cichu podnieść diety radnych, ale dlaczego? odpowiedz jest prosta. J. Domański burmistrz chce maksymalnego wynagrodzenia, a radni się sprzeciwiają, wiec warto im podnieść diety a oni w zamian dadzą mu maksymalne wynagrodzenia. Ja wam wy mi i tak będziemy sobie dawać coS za coś

 28. A za co ta podwyżka .Ta banda nierobów zajmuje się tylko sobą , koteria pieprzona jeszcze będą łupić gminą kasę .

 29. Referendalni,a kim Wy jesteście?, niespełnieni wojskowi, mierny bankowiec,małorolny z GS. To wy szukacie miękkich posadek. Wybraliście BURMISTRZA bez matury,aby nim kierować i manipulować , zobaczymy ilu zatrudnicie doradców, bo wiedza Waszego wybranego jest mierna,dlatego powstała ”8” aby ograniczyć wasze zapędy i niespełnione ambicje .Skoro jesteście takimi fachowcami,pokażcie co umiecie, załużcie własne firmy a nie czekajcie na urzędnicze stołki dla siebie i swoich bliskich i kolesiów.

  • oj stefanek referendalni tak się pchają do ratusza? Wymień proszę…Którzy to z komitetu referendalnego kierują burmistrzem? A Kim ty jesteś? Niespełniony w życiu że trzeba dokopać innym chowając własną twarz? 8 powstala aby ograniczyć zapędy…może niech ograniczą swoje finansowe…Zabrać diety a zostanie może dwóch radnych tacy to społecznicy

  • A w tej 8 to jacy, za przeproszeniem, sa fachowcy i z jakim wykształceniem, że śmiesz wyrzygiwać, że burmistrz nie ma wyższego? Większość z tej 8 też nie ma wykształcenia wyższego i nigdy nie zarządzała niczym poza klasa i komisariatem i dlatego jest lepsza? A ty Stefanku, jesteś takim fachowcem że założyłeś własną firmę, czy tylko pyskujesz? Pyskować i krytykować, zawsze jest najłatwiej. Minął miesiąc od wyborów. Przyzwoitość i zdrowy rozsądek nakazują dać szansę i czas nowemu burmistrzowi aby pokazał jak umie zarządzać, a nie już robić rewolty, mieszać i szarpać budżet. Zagonić tę 8 oraz pozostałą 7 do konkretnej roboty. Tylko czy większość z nich potrafi cokolwiek pożytecznego zrobić lub konstruktywnego wymyślić dla dobra gminy?

 30. Widać niektórym radnym w d… ch się poprzewracało.
  Ocenimy was za tę butę i arogancję.
  A burmistrz powinien odróżnić ziarno od plew.

 31. Czymże zasłużyli sobie radni na podwyżki?
  Proszę podać rozsądny powód?

 32. Sojusz nowego burmistrza z przeciwnikami i sceptykami referendum czyli z poplecznikami odwołanego burmistrza i współpraca ze sprzedawczykami, a także marginalizacja ludzi dzięki którym jest, tam gdzie jest.
  Jego wybór, jego prawo, jego odpowiedzialność.

 33. To tylko pozorny ruch. wszystko jest przemyślane, zaplanowane i rozdysponowane. wiecie któż zostanie nowym przewodniczącym? Radny z Mrzeżyna, przecież to czuć aż z Paryża

  • Pozornie to ty chyba umiesz oceniać ludzi i wyciągać wnioski. Radny z Mrzeżyna o którym wspominasz ma głęboko w „powazaniu” zarówno bycie przewodniczącym jak i podwyżki. Do takich typów jak ty nie dociera że są wśród nas ludzie dla których nie liczy się kasa ani układy dobro ogółu i przestrzeganie prawa? Pan starosta i byly oraz niestety rowniez i obecny burmustrzec też tego nie mogą pojąć. Zarówno ty jak i oni a także ta 8 radnych nie dorośliscie do tego żeby myśleć w ten sposób.

   • Oczywiście chciałem napisać „….ludzie dla których nie liczy się kasa ani układy lecz dobro ogółu i przestrzeganie prawa?… Zapomniałem dodać słowa „lecz” po słowie układy, co całkowicie zmienia sens mojej wypowiedzi. Przepraszam za pomyłkę i proszę Panią redaktor o poprawienie mojego komentarza poprzez dodanie tego słowa lub opublikowanie tego postu pod nim.

 34. CAŁY TEN SKOK NA KASĘ GMINNĄ ŚMIERDZI NA KILOMETR .ÓSEMKA POWINNA ZŁOŻYĆ REZYGNACJE PONIEWAŻ NIE SĄ GODNI REPREZENTOWAĆ NASZEJ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

 35. żądania jakie wyłożyli na stół aktywiści z referendum są absurdalne. Oj gdybyście wiedzieli czego oni chcą. postójcie na korytarzu przed gabinetem i zobaczcie któż to tam tak często puka do burmistrza i z jaką miną wychodzi. Nie tylko tym 8 się poprzewracało. Siódemka w niczym nie odstaje, a wręcz przewyższa ósemkę.

  • Zamiast konfabulować, podziel się tymi absurdalnymi ich żądaniami.

  • A cóż jest tak absurdalnego w tym co wyłożyli na stół aktywiści z referendum – czyli wspomniana siódemka? Napisz wprost panie Jadecki, zamiast pustego plotkowania i głodnych, nie konkretnych dyrdymałków, o tym że ktoś czego chce i jest to absurdalne.

  • A czego chcą, może chcą zmian w urzędzie na stanowisku xxxx sekretarza, skarbniczki,Jadackiego i tym podobnych xxxx

 36. Pan jadecki jest z rodziny H i wszystko jasne

 37. Roszady w Radzie to „ręka” Kazia.

 38. Mieszkam ALE nie urodziłem się z TU !!

  Piszą tu różni że zmienią coś swoim JEDNYM krzyżykiem w przyszłych wyborach . 20 lat moich obserwacji walki KLANÓW ; dla tępych ( jak ktoś nie rozumie) tzn rodzin zakorzenionych po 1947 r . Coraz więcej obłudy , udawania pod pozorem wolontariatu dobrych uczynków , rozliczania osób funkcyjnych , BANIA się brania odowiedzialności za gminę ALE udawania że o nią się walczy .
  ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.