Home / POWIAT / Grzegorz Olejniczak doradcą nowego burmistrza. Na razie w urzędzie bez rewolucji

Grzegorz Olejniczak doradcą nowego burmistrza. Na razie w urzędzie bez rewolucji

Od wtorku Grzegorz Olejniczak pełni obowiązki doradcy nowego burmistrza. Józef Domański do końca roku nie planuje rewolucji w urzędzie, bo jak sam mówi, chce, by obecny zespół urzędników dokończył trwające zadania.

Na razie w trzebiatowskim urzędzie bez rewolucji. Burmistrz Józef Domański zdecydował, że nie będzie powoływał zastępcy ani nowego skarbnika i sekretarza. Do końca roku swoje funkcje będą więc pełnić po staremu – Mariola Ludwiczak oraz Andrzej Kuliberda.

Grzegorz Olejniczak był szefem kampanii wyborczej Domańskiego. – Mam do niego pełne zaufanie. Znamy się od lat. Kiedy zaczynałem pracę w zarządzie dróg gminnych to właśnie z Grzegorzem współpracowałem. Jesteśmy w połowie kadencji. Sporo spraw jest w toku. Przejmując urząd chcę przyjrzeć się wielu obszarom, wykonać coś na kształt małego audytu po przedniku. Przed nami prace nad prowizorium budżetowym. Zatem na razie nie będzie wymiany na stanowiskach skarbnika oraz sekretarza – tłumaczy burmistrz Józef Domański dodając, że nazwiska nowego gabinetu przedstawi 1 stycznia 2017 roku.

gryfickie.info

 

Sprawdź także

Mistrzostwa Polski Młodziczek w unihokeju rozegrane zostaną w Mrzeżynie

W najbliższy piątek w hali MCS rozpocznie się prawdziwe święto unihokeja. Przez trzy dni o …

61 komentarzy

 1. głos rozsądku

  Ten człowiek doprowadził do upadku ZBK! Mam nadzieję, że jego stanowisko to tylko „wynagrodzenie” za szczekanie na spotkaniach przedwyborczych, a panu burmistrzowi wystarczy rozsądku, żeby doradcy nie pytać o radę.

  • A może trochę z innej perspektywy…P.Olejniczak zrezygnował z funkcji zbk…nie dał się wkręcić z tego gowna które pozostawił po kilku letnich przekretach szanowny P. Kawka

  • Co ty za bzdury pleciesz!!! Jak doprowadził do upadłości?! A może to raczej pan Kawka co? Ile pan Olejniczak był na prezesem, a ile Kawka?dlaczego pan Kawka został odsunienty, no powiedz?panu Olejniczakowi nie dano było się do końca wykazać zbyt krótki czas miał na to by mógł doprowdzić do upadku. Odpowiedzialni są ci co latami pierdzieli w stołek i marnowali kase ze ZWIKU.

  • Ja się cieszę ,że on jest doradcą znam go właśnie z ZBK-u. Ktoś go nie lubi albo komuś zajął miejsce,że go tak oczerniają.

  • PRAWDZIWY głos rozsądku

   „głos rozsądku” – Polecam zapoznać się z tym materiałem przed wstawieniem komentarza potwierdzającego brak jakiejkolwiek wiedzy w tym temacie. Poniżej jest wszystko ładnie wyjaśnione, a powyższy komentarz wziął się chyba z kosmosu….
   https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1008532729183437&id=916538375049540

 2. Porażka, czyli wielka lipa, czyli nic się nie zmieni. Miernoty zostają.
  Czy Domański tego nie rozumie ???
  Nieprawdopodobne !!!

  • @J.D. osobiste zadry? To nowy burmistrz ma naprawiać gminę, czy samopoczucie wyborców. Najpierw wybierają, a następnie (i jak zwykle) zaczynają narzekać. 🙂 bo wybór był dobry, tylko decyzje inne niż „moje”. Wyborcy, konwulsje biorą na tą pretensjonalną społeczność gminna

 3. Problem w tym że ten zespół urzędników jest niewydolny i dlatego potrzebne były zmiany.
  Czy nowy burmistrz tego nie może pojąć?

 4. Domański pokazał fucka społeczeństwu.
  Wielki zawód.

 5. Ten
  pan już pracował jako wiceburmistrz ,zadłużenia którego narobił spłacać będziemy przez najbliższe lata

 6. I po co to wszysto Panie Józefie, po co ?
  Wielkie rozczarowanie.

 7. Łatwo jest oczerniać kogoś, nie znając się na niczym, nie znając faktów, a jedynie na podstawie plotek, domniemań i kłamstw jakimi posługiwał się poprzedni burmistrz. To już było. Nie chcę aby znów wróciło. Jak to na prawdę wyglądało z ZBK dokładnie opisane jest tutaj. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1008532729183437&id=916538375049540. Zanim znów zaczniecie szczekać na Pana Grzegorza najpierw zapoznajcie się z tym materiałem.

 8. Sekretarz i Skarbnik do wymiany od zaraz, nie od nowego roku ! To przecież oni rządzili za Matusewicza.
  Zostawienie tych osób to porażka, zmarnowany czas !!!

  • Pani moderator te personalne wycieczki są nazwane w internecie trollowaniem lub hejtem. Zamiast konstruktywnej dyskusji prowadzi się tu personalne wojenki. Czy Pani zależy na tym jadzie, bo taka @Jadzia ( 😉 ) będąca tak naprawdę mężczyzną używa sobie na konkretnych ludziach. Powszechnym staje się dopuszczeniem do komentowania poprzez np. facebooka. To skutecznie odsiewa tchórzliwych dyskutantów, a i podnosi poziom dyskusji

 9. Dopiero 1 stycznia 2017 nowy gabinet ?
  To do tego czasu będzie już pozamiatane.

 10. A gary jak zwykle brudne. A pisałem umyć gary i co??

 11. PANIE JÓZEFIE, my mieszkańcy oddaliśmy na Pana swój głos, obiecywał Pan że nie będzie ani Ludwiczakowej ani Kuliberdy.Nie dotrzymał Pan słowa. Ale i oni poiwinni sami z honorem odejść. Ale ci ludzie nie znają co oznacza slowo honor.

  • tak, bo ty (tadeusz) wiesz, co to honor.. brak słów. widzę, że kilka poniższych komentarzy ma ten sam wydźwięk – czyżby pisała je jedna i ta sama osoba? Jestem o tym przekonana. Uczciwość zawsze ostatecznie wygra z kłamstwem i obłudą, więc zalecam trochę pokory i przemyślenia swoich zachowań z przeszłości. Jeśli ktoś potrafi jawnie udawać przyjaciela, niech potem ma odwagę być jawnym wrogiem. Pisanie oczerniających komentarzy na portalach raczej o tym nie świadczy – to oznaka słabości i tchórzostwa.

   p.s. wciąż zbieram twoje komentarze do portfolio, przydadzą się, gwarantuję Ci to 🙂

 12. Burmistrzu ogłos konkurs na sekretarza i skarbnika!Nawet nie wiesz ilu ludzi z bardzo dobrym wykształceniem szuka pracy.Napewno wnieśli by coś nowego, a nie jak tych dwóch srzedawczykow. Oni są jak ten kon trojański ,rozwala urząd od środka, dalej współpracując z poprzednią ekipą.

 13. Józek,
  Po raz kolejny czujemy się wydymani.
  My zwykli trzebiatowianie uwierzylismy,że wreszcie ktoś pogoni tych konfidentow matusewicza i wreszcie coś się zmieni, a na co Ty chcesz czekać pół roku, nie szkoda czasu?,przecież, , ten pseudo sekretarz i skarbnik,, pokazali co potrafią przez ostatnie lata.

 14. Zmiana od stycznia 2017 to raczej bzdura ,chodzi o uspokojenie społeczeństwa za pól roku ludzie zapomną

 15. Burmistrzu czas na zmiany dlatego został pan wybrany i praca na maksa.Potrzeba świeżej krwi w urzędzie miasta tego oczekujemy od pana.

 16. Panie Józefie – zaczyna Pan kiepsko. Ludzie nie oczekują od Pana głaskania się po głowach w Urzędzie. Pan nie ma być „miły” dla tych 40paru osób w ratuszu. Ludzie oczekują zmian! Tymczasem Pan otacza się poplecznikami Matusewicza (sekretarz), słabym skarbnikiem no i wreszcie „doradcą” p. Olejniczakiem. Ci ludzie są do wymiany od zaraz. Trzeba mieć trochę „jaj” i podejmować odważne, męskie decyzje a nie zachowywać się jak wystraszona dziewczynka. Proszę to przemyśleć bo popsuje Pan sobie opinię i zrazi do siebie mnóstwo ludzi a to nigdy nie wychodzi na dobre…

 17. Zarówno skarbnik, jaki sekretarz wykonują prace zlecone przez burmistrza. Sami nie podejmują decyzji finansowych. Olejniczak był zastępcą, więc niech pełni funkcję doradcy. Domański swój rozum ma, głupich rad słuchać nie będzie. Do końca roku sam okrzepnie w nowej funkcji, pozna wiele, dużo się nauczy. Będzie wiedział kto pracuje dobrze, komu zależy na gminie, a komu trzeba powiedzieć dziękuję. Trzeba pamiętać, że to połowa roku jest wiele rozpoczętych działań, trudno zmienić ludzi i z marszu wejść we wszystko, co już rozpoczęte. Nasz nowy burmistrz to mądry i doświadczony człowiek, daliśmy mu bardzo wielkie poparcie. Myślę, że trzeba teraz dać mu również czas i zaufać w jego doświadczeniu.

 18. To jest chyba jakiś kiepski żart z tą wymianą skarbnika i sekretarza 1 stycznia?

 19. i co?, uprzedzałam,że wróci stare, wszyscy daliście się nabrać Domańskiemu ,Gołuchowskiemu i innym co obiecywali nowe otwarcie, a tu proszę Olejniczak ,który doprowadził do upadku ZBK-u i nigdzie się nie sprawdził,ba nawet nie nadawał się do pracy u prywaciarza Borodziuka,który podziękował mu po kilku miesiącach ,gdy okazało się jaki jest słabiutki.Jeśli to miała być dobra zmiana to gratuluję i powodzenia życzę,zmiana dla układu kolesi i wzajemnego poparcia,nic się nie zmieni i będzie jeszcze gorzej, zadowoleni mogą być z siebie radny Kargul,Pietrzykowska bo osiągnęli swój cel,sekretarz i skarbniczka zostają na swoich stołkach a Iwanowska do kąta ,brawo ,brawo i jak wieść gminna niesie Domański już szykuje stołek dla Malika -zobaczymy wkrótce kim Malik zostanie -wracają emeryci wojskowi a młodzi, wykształceni dalej bez pracy,parodia dobrej zmiany

 20. To tylko doradca, co się czepiacie! Źle doradzi – wyfrunie! A tak na marginesie, NIE PRZESZKADZAĆ DOMAŃSKIEMU, czekamy jak w każdym podobnym przypadku sześć miesięcy, zrozumiano?

 21. Wysokie mniemanie o sobie ,lokalnym politykom brak kontaktu z normalnym mieszkańcem .Całkowite oderwanie od rzeczywistości nowy Burmistrz pokazuje nam że głos ludu jest nieważny .Słyszalny jest w dniu wyborów

 22. Wszyscy z Was wypowiadają się negatywnie i każdy wie co jest lepsze a moim zdaniem nowy Burmistrz postępuje bardzo rozsądnie daje szanse ludziom aby dokończyli rozpoczęte projekty i zadania nie wymienia ich i nie wrzuca na maliny nowych kandydatów którzy nie wiedzą co i jak a z nowym rokiem pokaże co dał czas który zostawił dla pracowników urzędu. Dajmy się wykazać Burmistrzowi a nie niecałe dwa tygodnie od wyboru i wszyscy już psy wieszają że to był zły wybór poczekajcie – Cier­pli­wość i pra­ca jed­nych uszlachet­niają a dru­gich wzbogacają. !!! Spokojnie jak będzie coś nie tak to po 2 latach będziecie mogli zagłosować na kogoś innego ! Lecz nowo wybrany Burmistrz nie da rady w dwa tygodnie naprawić tego co zepsuł jego poprzednik w ciągu 6 lat sorki realia

 23. A ja sie cieszę.
  Wiedziałem ,że nić sie nie zmieni.
  A teraz Panie Gołuchowski co ????? dalej. Masz Pan talent do polityki .
  Z tego okrętu to juz nawet szczury uciekły , ale zgadzam sie z wcześniejszymi komentarzami.
  Wielkie rozczarowanie. Tylko ten od inicjatywy referendalnej – pełnomocnik zwyciężył. Brawo gratuluje

 24. Litości, jakież to nadzwyczajne projekty mają dokończyć sekretarz i skarbnik? Każdy wie jakimi sprawami zajmuje się każdy z tych urzędników. To jakaś niezrozumiała ściema z odwlekaniem podziękowania za pracę na tych kluczowych dla urzędu stanowiskach!

 25. Nowe spojrzenie i praca od podstaw w naszej gminie. Józefie czas na zmiany tego oczekujemy i żądamy
  Pewnym osobą mówimy pora odejść

 26. Olejniczak doradcą burmistrza – tragedia , nie ma co liczyć n, że coś się zmieni obaj niekompetentni……..

 27. Przy tym skarbniku kasy nie będzie na nic
  a sekretarz będzie jak ten kameleon.
  Jemu nie zależy na gminie tylko na stołku.
  Dla tego stołka sprzeda każdego.
  Pokazał to nie raz.
  A ta „wolta” z Sitarskim nie do wybaczenia.

 28. Ubawiony po pachy :)

  Wszystkie żale i pomyje to piszcie na FB w ,,Miasto Monitorowane ,, . To jest miejsce gdzie widać kto jako jedyny napisał (gratulował ) temu Panu. Reszta dała tylko skromne lajki. Kto jest lub BĘDZIE dyrektorem za Pana Domańskiego w gminnych drogach ??????

 29. „Bardzo dobra zmiana” i „gruba kreska” z ludźmi skompromitowanymi nigdy w historii się nie sprawdziły.
  Trzeba będzie nadstawić drugi ……….. półdupek.
  Tracimy dalej czas.

 30. Sekretarz zostaje ?????
  To panie burmistrzu i szanowni radni, podziękujemy Wam za tą beznadziejną decyzję przy najbliższych wyborach. Bądźcie pewni.

 31. Potrzeba nam ludzi kreatywnych chętnych do pracy i działania.Pan Olejniczak miał szansę w Zbk i co spartolił,nie wierze że uzdrowi gmine

 32. Zdzichu,
  melduję wykonanie zadania.

 33. Starosta mówił o bardzo dobrej zmianie ,Burmistrz tak reszta jak za Matusa .Marazmu ciąg dalszy rzuca się brak nowych twarzy.

 34. Już wkrótce prokurator przewietrzy za Domańskiego ten gabinet BARDZO DOBREJ ZMIANY.

 35. Towarzystwo siatkarzy górą !

 36. Szału nie będzie.
  Proponuję powołać natychmiast komórkę propagandy.

 37. ,,… na razie nie będzie wymiany… ” ?
  A później będzie ?
  To albo są dobrzy albo nie są.
  Rozkrok nie wskazany.

 38. czytam Państwa komentarze i nie potrafię przejść koło nich bez refleksji,Szanowni Państwo widać wiele goryczy w Waszych wypowiedziach ,proszę jednak nie wymagać ,że wszystko co złe zostanie naprawione w pięć minut , sprawy kadrowe to przede wszystkim sprawa nowego burmistrza i sądzę ,że sam wie doskonale Pan Domański za co bierze odpowiedzialność .wie z kim współpracuje i jest to Jego dyspozycja .dziś najważniejsze abyśmy nowego Pana burmistrza rozliczali z programu wyborczego ,który przedstawiał na spotkaniach ,nie można jednak wymagać ,aby w ciągu pięciu minut zostało wszystko załatwione,wszystko wymaga czasu ,są faktycznie sprawy,które uważam,że można załatwić w miarę szybo, ale pozostałe wymagają czasu i odpowiedniego przygotowania, osobiście kibicuję Panu Domańskiemu i wiem ,że warto poczekać na efekty pracy,niemniej jednak,jeśli faktycznie nic się nie zmieni to przy otwartej przyłbicy jestem gotów przeprosić za zawód i będę z PAŃSTWEM wymagał i rozliczał z zapowiadanych zmian , kadry to nie wszystko a pisanie i opluwanie Pana Olejniczka i pozostałych współpracowników Pana Domańskiego niczego nie zmieni

  • Ha ha ha.
   Co za hipokryzja panie Marku.
   Pan jak nikt inny ustalał kadry i rozdawał stanowiska.

  • Nie spiesz się pan tak i nie deklaruj już dzisiaj chęci rozliczania Pana Domańskiego, bo to lekko zalatuje szantażem. Za 2 lata będą wybory samorządowe i będzie okazja aby podsumować krótki 2 letni okres jego rządów. Przy tej okazji wyborcy również rozliczą pana, kierowaną przez pana radę powiatu oraz jego zarząd z panem starostą na czele, za 4 letnie działania jako radnego powiatowego i przewodniczącego rady powiatu oraz wywiązanie się z zapowiadanych zmian i składanych obietnic.

 39. ostanie słowo Cogito ergo sum (łac. „myślę, więc jestem”) – zdanie będące konkluzją wywodu, w którym René Descartes (Kartezjusz) poszukuje niepowątpiewalnych podstaw wiedzy. Fakt myślenia jest niepodważalny, a w konsekwencji pewne jest istnienie podmiotu myślącego. Na tym fakcie Kartezjusz opiera możliwość istnienia wiedzy pewnej i wiem ,że Pan Józef Domański wie jakie działania musi podjąć,aby w naszej gminie żyło się lepiej i dostatniej

 40. Wyleczenie urzędu z choroby wymaga skalpela a nie ziółek. Za pół roku będzie za późno na terapię.

 41. Panie Jadecki, tu tylko niezadowolona jest kobietą! Halina, Jola, Jolanta to ten sam mężczyzna. Ale ma to jakieś znaczenie?

 42. Burmistrz powinien słuchać głosu mieszkańców i zrobić zmiany w urzędzie .Zdzichu nie słuchał i już go niema

 43. Józefie, nie idź tą drogą. To droga donikąd.

 44. Możemy wychodzić na obiady ale po śniadanie już nie.
  Śmiesznie.

 45. słońce świeci, a hejt w sieci

  Jak czytam te komentarze, to jestem za zlikwidowaniem Intenrnetu 🙂 tak dużo „mądrych głosów” – dlaczego nie startowaliście na urząd burmistrza. Mając takie pojęcie o układach w gminie, znając relacje, bylibyście najlepsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.