Home / POWIAT / Strażacy z Trzebiatowa proszą o pomoc. Trwa zbiórka na nowy pojazd gaśniczy

Strażacy z Trzebiatowa proszą o pomoc. Trwa zbiórka na nowy pojazd gaśniczy

Strażacy z Trzebiatowa rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, które posłużą jako wkład własny do zakupy nowego pojazdu gaśniczego. W ostatnim czasie zwrócili się z dramatycznym apelem.

– OSP Trzebiatów działa na terenie gminy miejsko-wiejskiej o powierzchni 225 km2 i liczbie ludności 16492 osób. Gmina Trzebiatów jest gminą nadmorską, gdzie w sezonie letnim liczba ludności znacząco wzrasta – powodem takiego zjawiska jest napływ turystów. W 2018 roku nasza Straż interweniowała 242 razy, co uplasowało ją na pierwszym miejscu pod względem ilości wyjazdów wśród Ochotniczych Straży Pożarnych w całym  województwie zachodniopomorskim – czytamy na stronie zrzutka.pl – Niestety w kwietniu 2019 roku przez okres około 2 tygodni nie mieliśmy żadnego sprawnego pojazdu gaśniczego. Pierwszej awarii uległ średni samochód gaśniczy Mercedes z 2007 roku, w zabezpieczeniu pozostał drugi samochód Star z 1976 roku, już wcześniej zdarzało się, że nie dojechał on do zdarzenia, lub z powodu awarii w ogóle nie wyjechał z garażu i był wycofany na kilka dni z gotowości bojowej. W dniu 20.04.2019 roku (w Wielką Sobotę) zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w m. Lewice, podczas powrotu z akcji na   ul. Kołobrzeskiej doszło do zapalenia się komory silnika –  nasi Strażacy musieli ewakuować się z pojazdu. Po tamtych wydarzeniach zadecydowaliśmy o całkowitym wycofaniu Stara z podziału ze względu na bezpieczeństwo naszych Strażaków. Osłabiło to jednak naszą gotowość i zdolność bojową, dlatego podjęliśmy działania mające na celu pozyskanie nowego samochodu gaśniczego – czytamy dalej. Pojawiła się jednak nadzieja. – Dzięki staraniom pojawiła się szansa na pozyskanie nowego samochodu. Warunkiem jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 200 000 zł. Niestety nasze stowarzyszenie nie jest w stanie wygospodarować tak wysokiej sumy. Zwracamy się zatem z prośbą do Państwa o wsparcie Naszej Straży w tych staraniach. Zakup nowego samochodu pożarniczego do dyspozycji OSP Trzebiatów przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w całej gminie. Wierzymy, że bezpieczeństwo jest dla Państwa tak samo ważne jak dla nas.

Link do zrzutki trzebiatowskich Strażaków – kliknij, aby wejść

zdjęcie – archiwum

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.