Home / GRYFICE / II Gryficka Parada Światła

II Gryficka Parada Światła

19 grudnia odbyła się II Gryficka Parada Światła zorganizowana przez orkiestrę Red Swing Low, Zespół Piosenki i Ruchu Tarantule oraz Gryficki Dom Kultury.

Kolorowe lampki, przebrania oraz wymyślne automobile to tylko namiastka wspaniałej zabawy jaka miała miejsce w centrum Gryfic. Mieszkańcy miasta razem z przedstawicielami władz Powiatu Gryfickiego i Gminy Gryfice, zebrali się pod Wysoką Bramą aby wziąć udział w paradzie, która przeszła przez główne ulice miasta. Oprócz samego przemarszu, na uczestników czekały liczne stragany świąteczne, szopka ze zwierzętami, a także gorący poczęstunek w postaci bigosu, pierogów i czerwonego barszczu. Na scenie wystąpiła utalentowana młodzież wraz z dorosłymi, którzy zaprezentowali świąteczne przeboje i nie tylko. Kolejną częścią wydarzenia było uroczyste rozświetlenie ogromnej choinki przez Burmistrza Gminy Gryfice Andrzeja Szczygła, której blask oznacza zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert Andrzeja Cierniewskiego, którego muzyka wprowadziła wszystkich w miły klimat.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.