poniedziałek, 20 Styczeń 2020
Home / TRZEBIATÓW / Muralowe święto w Trzebiatowie trwa. To już coś więcej niż chęć upiększania miasta

Muralowe święto w Trzebiatowie trwa. To już coś więcej niż chęć upiększania miasta

To istne szaleństwo. Ludzie prześcigają się w pomysłowości. Jedni oddają swoje skarby, inni licytują i często świadomie płacą znaczniej więcej. Dochodzi do tego, że licytowane jest „nic”. A to wszystko, aby dołożyć cegiełkę do muralu w Trzebiatowie.

W całym mieście, ale nie tylko, trwa pospolite ruszenie. Każdy chce dołożyć cegiełkę do zaplanowanego muralu.

– Wstawiłem post, że poszukuję sponsora na 400 zł żeby zrobić kalendarze okolicznościowe, które rzucimy następnie na licytację. Myślę sobie 400 zł to jednak trochę kasy jest, ale „powisi” post parę dni, może się ktoś znajdzie. Po 10 minutach był już sponsor i kilku następnych dopytujących w kolejce. To się dzieje już od pewnego czasu, ale nadal nie mogę się przyzwyczaić do tego co Wy wyprawiacie. To jest nieustający szok, jakie w Was pokłady energii tkwią, jaki ciąg na bramkę. No, jak będę wnukom opowiadał, co się działo z okazji muralu to nie uwierzą – czytamy w jednym z wielu wpisów Krzysztofa Wasilewskiego, współorganizatora zbiórki, członka komitetu. Na oficjalnej stronie zbiórki jest już ponad 12 tysięcy złotych, potrzebnych 30, ale licytacje fantów trwają i w puszkach wystawionych w wielu sklepach w mieście jest już pokaźna suma, dlatego też rozpoczęły się już przygotowania artysty, który namaluje mural. Cukin Art z Koszalina aktualnie pracuje nad przygotowaniem kilku możliwych scenariuszy. – Najważniejsze, to dobry, ciekawy temat i wolna ręka dla artysty. Projektów i wizualizacji będzie kilka do wyboru. Projekt, nad którym pracuje przedstawia słonia – symbol Trzebiatowa, który niesie na sobie swoje atrakcje: zabytki. Od trąby do ogona ciągnie się szlak. W tle pod słoniem widać zarys starodawnego Trzebiatowa, a słoń swoją trąbą odsłania kotarę zapraszając do wspólnego zwiedzania – zdradza Cukin Art i dodaje, że wkrótce przedstawi kolejne możliwości – ten mural zasługuje na coś wyjątkowego.

Na zdjęciu jedna z propozycji, którą zdradza nam Cukin Art.

link do zbiórki – kliknij tu

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.