Home / POWIAT / Zumbowe pospolite ruszenie serc dla Oli Romanowicz! Daliście z siebie wszystko!

Zumbowe pospolite ruszenie serc dla Oli Romanowicz! Daliście z siebie wszystko!

Trzy godziny z potężną dawką endorfin uwolnionych do krwioobiegu nie tylko za sprawą fizycznego wysiłku, a w rytmie wspólnie bijących serc dla malutkiej Oli Romanowicz. Dziewczynki, która od urodzenia zmaga się z ciężką chorobą. „Maraton Charytatywny dla Oli Romanowicz” za nami, a po nim potężna skarbonka datków zebranych podczas sobotniej imprezy, w której udział wzięli instruktorzy Zumby z całej Polski, a także gość specjalny Dovydas Veiverys, światowej sławy instruktor Zumby z Litwy.

W sobotnie popołudnie sala miejskiego ośrodka sportu w Trzebiatowie wypełniła się po brzegi. Miłośników Zumby przyciągnęła nie tylko bogata lista instruktorów, którzy poprowadzili swoje bloki programowe, zgromadził ich wyjątkowy cel. Maraton dedykowano trzymiesięcznej Oleńce Romanowicz, dziewczynce, której od pierwszego oddechu przyszło się zmagać z ciężką chorobą. – Zespół Aperta to trudna do wyobrażenia kumulacja różnych schorzeń, przed dziewczynką cykl poważnych operacji chirurgicznych i długie leczenie, dlatego postanowiliśmy działać i poruszyć tak wiele serc – mówi Alicja Maciulewicz – Potępa, inicjatorka akcji, na co dzień licencjonowany instruktor Zumby a także mama dwóch uroczych, zdrowych bliźniaczek. – Po raz kolejny przekonaliśmy się, że miłośnicy tego sportu mają otwarte serca, frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy wsparcie wielu osób, które pomagały nam w sprawach organizacyjnych, a także ofiarowały rozmaite przedmioty na licytacje, których lista była naprawdę duża  – dodaje instruktorka.

W trzygodzinnym zumbowym szaleństwie swoje bloki programowe poprowadzili: jeden z najlepszych instruktorów na świecie – jeden z 5 finalistów Zumba Next Rising Presenter 2019 Dovydas Veiverys, Karolina Ruta i Kasia Frankowska z Fitnessfery w Gryficach, Katarzyna Florjańczyk-Michalska (rodowita trzebiatowianka)  z mężem Adrianem Michalskim ze Szczecina, Karina Romul-Kopeć z Trzebiatowa  Carinpol de Carinpol, Katarzyna Buczyńska – Zumba z Dźwirzyna no i oczywiście Alicja Maciulewicz – Potępa oraz Kamil Potępa, który wrócił na parkiet po długiej przerwie. – To nie pierwsza charytatywna impreza Ali i mamy nadzieję, że razem z nią będziemy mogli nie raz jeszcze pomagać, łączyć zabawę z czymś ważnym, dzielić się emocjami i wspólnie radować – mówiły uczestniczki sobotniego maratonu z grupy Zumba Trzebiatów, które przez kilka tygodni były zaangażowane w organizację przedsięwzięcia. – To im chciałam z całego serca podziękować za pieczenie ciast, organizowanie voucherów i przedmiotów na licytację, za wsparcie w każdym momencie! Jesteście Wielkie! Jesteśmy Wielcy! – dodaje Alicja Maciulewicz – Potępa. W maratonie zatańczyły grupy z całego województwa, byli również przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywny Trzebiatów. Przypominamy, że zbiórka na leczenie małej Oli Romanowicz wciąż trwa. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogliście dotrzeć na sobotni maraton, zawsze można dołożyć swoją cegiełkę tutaj:

Pomoc dla Oli Romanowicz

Gryfickie.info, fot. AT Waldemar Królik

 

 

 

Sprawdź także

Wieczór Czterech Świec w Trzebiatowie

Trzebiatowski Ośrodek Kultury oraz Proboszczowie Parafii Rzymskokatolickiej, Ewangelicko-Augsburskiej, Prawosławnej i Greckokatolickiej zapraszają na XXIV Spotkanie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.