Home / PASJE / Czy w Trzebiatowie powstanie mural? Mieszkańcy zakasali rękawy

Czy w Trzebiatowie powstanie mural? Mieszkańcy zakasali rękawy

Oddolna inicjatywa mieszkańców Trzebiatowa nabiera kształtów. Rozpoczął się pierwszy, jakże ważny etap w tworzeniu czegoś co na lata będzie budziło wyobraźnie nie tylko mieszkańców, ale turystów przybywających do miasta nad Regą. Czy na ścianie jednej z kamienic w Trzebiatowie powstanie wielkopowierzchniowe malowidło – mural, zależy od mieszkańców, którzy postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy.

Wstępnie szacuje się, żeby namalować tak potężny obraz potrzebnych będzie aż 30 tysięcy złotych. – Taki wielkopowierzchniowy mural to dużo i farby, i pracy, i talentu. To wszystko kosztuje. Jest to projekt społeczny, czyli bez dotacji. Kasę musimy zebrać sami. Całkowity koszt to orientacyjnie 30 000 zł – zaznaczają organizatorzy zbiórki, którzy w tym szczególnym celu stworzyli komitet.  Skrzyknęli się za pomocą internetu, na jednej z grup zrzeszających mieszkańców gminy Trzebiatów „Trzebiatów online” na Facebook`u. – Dlaczego tak dużo? Może być taniej, ale gorzej. Nie chcemy namiastki muralu, który w dodatku złuszczy się po roku. Interesuje nas porządny mural na całej wielkiej powierzchni ściany ze zdjęcia. Wykonania podejmie się artysta z Cukin Art – dodają. W tym samym czasie na facebookowym koncie trwa ankieta co miałoby przedstawiać to dzieło. Propozycji jest wiele – bajkowa rzeczywistość, słoń gwiazdą miasta, legenda Kaszanej Baszty. Jednak zdaniem organizatorów najważniejsza jest praca dla wspólnego dobra. – Mieszkańcy Trzebiatowa potrafią się zjednoczyć i pokazać na co ich stać. Liczę na Was i tym razem. Zróbmy to. Tu samo gadanie nie wystarczy. Trzeba wpłacić kilka, może kilkanaście złotych, może kilkadziesiąt 😉 Bądźcie hojni bo ten mural będzie naszym wspólnym dziełem. To się musi udać, bo jeśli nie w Trzebiatowie, to gdzie? ;).

Zbiórka na mural w Trzebiatowie – kliknij

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.