czwartek, 23 Styczeń 2020
Home / BROJCE / Szkoła w Dargosławiu do hymnu z Wiceministrem

Szkoła w Dargosławiu do hymnu z Wiceministrem

W Szkole Podstawowej w Dargosławiu w piątek 08 listopada obchodzono 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Tę bardzo ważną w życiu każdego Polaka uroczystość uświetniła obecność Wiceministra Edukacji Narodowej Macieja Kopcia oraz Wicekuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka. Obaj Panowie byli już w Szkole w Dargosławiu w październiku bieżącego roku.

Szkoła jest placówką wyjątkową, ponieważ na początku tego roku szkolnego zdecydowano w niej o wyłączeniu dzwonków. Kolejną innowacją wprowadzoną przez placówkę jest ograniczenie zadawania prac domowych. Uczniowie nie dostają ich na weekendy. Wyjątek stanowią przedmioty, które są tylko raz w tygodniu. Uroczystość rozpoczęła się o godz.11.11 od wspólnego odśpiewania hymnu.  – Jestem dumna z uczniów i przedszkolaków. Wszyscy, nawet ci najmłodsi, potrafią zaśpiewać cztery zwrotki hymnu. W Szkole obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości obchodziliśmy przez cały tydzień. Wszyscy uczniowie wzięli udział w serii zajęć „Polska – Moja Ojczyzna”- powiedziała Anna Jakubaszko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dargosławiu. – Podczas nich rozmawiali o Polsce, patriotyzmie, wolności. Na koniec każda grupa przygotowała plakat. Ponadto uczniowie pisali SMS- y do Polski. Pisali w nich, za co kochają Polskę, o co proszą Ojczyznę, co jej obiecują itd. Pojawiły się także wiadomości z emotikonami i skrótami stosowanymi w SMS – ach. Wszystkie wiadomości zawisły, jako liście na drzewkach, które zdobią szkolny korytarz – dodała. Wiceminister Maciej Kopeć oraz pozostali zaproszeni goście obejrzeli przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli program artystyczny. Szkoła otrzymała w prezencie od Wiceministra ozobota, który uatrakcyjni zajęcia z programowania, które ruszą już wkrótce. – To dla nas ogromny zaszczyt, że tak ważna osobistość zainteresowała się naszą malutką szkołą. Uważam, że mamy potencjał, który staramy się wykorzystywać, a tym samym, pokazywać, że nie trzeba być dużą placówką w wielkim mieście, żeby kształcić na dobrym poziomie i brać udział w wychowywaniu uczniów na dobrych ludzi, pewnych siebie, bez kompleksów, potrafiących stawiać czoła wyzwaniom współczesnego świata. Naszym priorytetem jest budowanie w szkole atmosfery zaufania, uczenie dzieci empatii, patriotyzmu, uczciwości. To bardzo ważne wartości, które, niestety, zanikają w naszym społeczeństwie. Bierzemy udział w wielu akcjach, które mają przybliżać do nich uczniów, np. nawiązaliśmy współpracę z Kołobrzeskim Stowarzyszeniem Sybiraków. Uczniowie wzięli udział w uroczystości w Kołobrzegu. Zaprosiliśmy również Sybiraków do nas. Nie zapominamy również o nowoczesnych technologiach. W ostatnim czasie w ramach programu „Aktywna tablica” zakupiliśmy monitory interaktywne. W ubiegłym roku szkolnym wyposażyliśmy pracownię komputerową w laptopy. W planach mamy jeszcze wiele działań innowacyjnych. Mamy nadzieję, że dzięki takim szkołom, jak nasza dzieci z małych miejscowości uwierzą w swoje siły i możliwości – zaznaczyła Anna Jakubaszko.

 

Sprawdź także

Mrzeżyńska Amatorska Liga Futsalu. Zapisy rozpoczęte

Rozpoczęły się zapisy do VII edycji Mrzeżyńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Organizatorzy na zgłoszenia drużyn czekają …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.