wtorek, 19 Listopad 2019
Home / GRYFICE / Tymczasowy areszt dla sprawcy, który groził eksplozją budynku przy użyciu butli z gazem

Tymczasowy areszt dla sprawcy, który groził eksplozją budynku przy użyciu butli z gazem

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach, Sąd Rejonowy w Gryficach  zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o to, że w dniu 2 października 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu Gryfickiego w budynku mieszkalnym usiłował sprowadzić zdarzenie zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób w ten sposób, że podjął próbę doprowadzenia do eksplozji butli z gazem propan-butan odkręcając zawór tej butli, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, tj. o przestępstwo z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 163 § 1 pkt 3 kk i inne,

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany przebywając w domu w jednej z miejscowości na terenie powiatu Gryfickiego zamknął się w budynku grożąc, iż wysadzi dom w powietrze przy użyciu posiadanej przy sobie butli z gazem propan-butan. W tym celu odkręcił on zawór tej butli, dążąc do wytworzenia w pomieszczeniu atmosfery wybuchowej. Ostatecznie w wyniku działań jednostek Policji sprawca został zatrzymany, a zawór butli zakręcony, co wstrzymało uwalnianie gazu.

W toku wykonywanych czynności ustalono ponadto, iż mężczyzna w okresie poprzedzającym ten czyn znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką oraz nad siostrą, której również groził. Z tego względu usłyszał on również zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa znęcania i gróźb karalnych (art. 207 § 1 kk i art. 190 § 1 kk).

Po ogłoszeniu zarzutów i przesłuchaniu podejrzanego prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten został w całości uwzględniony przez sąd.

Obecnie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego. Za zarzucane podejrzanemu m. in. przestępstwo z art. 163 § 1 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Sprawdź także

Unihokeistki z Trzebiatowa pojadą na Mistrzostwa Świata

Zawodniczki SUS Travel Jedynki Trzebiatów: Maja Mazur, Justyna Krzywak, Agata Arendarczyk i Daria Drzymała zostały …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.