poniedziałek, 17 Luty 2020
Home / BROJCE / Wiceminister Edukacji Narodowej odwiedził szkołę w Brojcach i Dargosławiu

Wiceminister Edukacji Narodowej odwiedził szkołę w Brojcach i Dargosławiu

Minister Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej we wtorek odwiedził Szkołę Podstawową w Brojcach. Palcówka włączyła się do ogólnopolskiego projektu Academica realizowanego przez Bibliotekę Narodową.

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna. Pozwala ona na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych, a także szkołach na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych, będących w zasobach Biblioteki Narodowej. Dzięki temu, małe nawet najmniejsze szkoły mają bezpośredni dostęp do blisko 3 mln publikacji, książek, czasopism i tekstów. To prawdziwa rewolucja cyfrowa dostępna dla każdej szkoły.

Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń między bibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.  We wtorkowej wizycie wiceministrowi edukacji w gminie Brojce towarzyszył zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak oraz Łukasz Trawiński, urzędnik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 Podczas wtorkowej wizyty w gminie, wiceminister edukacji odwiedził również Szkołę Podstawową w Dargosławiu. Spotkał się tam z uczniami i nauczycielami. Nauczyciele szkoły w Dargosławiu z powodzeniem wykorzystują tam nowoczesne technologie w codziennej pracy z uczniami. Dyrektor szkoły opowiedziała też o wdrożeniu projektu „szkoła bez dzwonków”, współpracy z rodzicami i planami na dalszy rozwój szkoły.

Wydarzenie w szkole w Brojcach uświetnił występ artystyczny uczniów oraz przedszkolaków. Wizyta wiceszefa MEN w Brojcach była również okazją do rozmów z władzami samorządu lokalnego na temat finansowania zadań oświatowych, wsparciu dla małych wiejskich szkół oraz realizacji w nich programów rządowych tj. Aktywna Tablica czy Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.