sobota, 14 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / Podejrzana o dokonanie zabójstwa tymczasowo aresztowana

Podejrzana o dokonanie zabójstwa tymczasowo aresztowana

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec kobiety podejrzanej o to, że w dniu 24 września 2019 r. w jednym z mieszkań w Gryficach, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego mężczyzny, ugodziła go nożem kuchennym w klatkę piersiową powodując u niego obrażenia ciała w postaci rany kłutej lewej strony klatki piersiowej, lewego płuca i serca, które skutkowały zgonem pokrzywdzonego, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk,

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gryficach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzana pozostawała w związku z pokrzywdzonym. W dniu 24 września 2019 r. w mieszkaniu doszło do sprzeczki pomiędzy nimi, podczas której kobieta chwyciła nóż kuchenny i ugodziła nim pokrzywdzonego w klatkę piersiową, w wyniku czego doznał on obrażeń skutkujących jego śmiercią.  W oparciu o zgromadzone dowody, prokurator ogłosił podejrzanej zarzut zabójstwa, a następnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Obecnie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego.  Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawdź także

Gryficka Parada Światła. Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu

Już po raz drugi, 19 grudnia, ulicami Gryfic przejdzie Parada Światła i jak zapewniają organizatorzy …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.