piątek, 17 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Rolnicy z Gminy Gryfice dziękowali za tegoroczne zbiory

Rolnicy z Gminy Gryfice dziękowali za tegoroczne zbiory

Uroczystą Mszą Świętą sprawowaną w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęły się tegoroczne Dożynki w Gryficach. W barwnym korowodzie tradycyjne wieńce zostały przeniesiony na błonia Parku Miejskiego gdzie odbyła się druga część uroczystości.

Od prezentacji wieńców dożynkowych, nagrodzenia najbardziej wyróżniających się rolników oraz dzieleniem się chleba rozpoczęła się druga część dożynek w Gryficach. W czasie tegorocznych dożynek nie mogło zabraknąć lokalnych artystów – orkiestry Red Swing Low, kapeli ludowej Przepióreczki, tancerzy z Ludowego Zespołu Tanecznego z LO „Bolesława Chrobrego”, Tarantul. Gwiazdą wieczoru był Marcus P.

 

Dożynki w Gryficach czas zacząć

Opublikowany przez gryfickie.info Sobota, 21 września 2019

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.