piątek, 18 Październik 2019
Home / POWIAT / Najmłodsi mieszkańcy Gminy Trzebiatów posprzątali Świat

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Trzebiatów posprzątali Świat

Od 30 lat na świecie i 25 w Polsce odbywa się akcja pod nazwą „Sprzątanie Świata”. Celem tej akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 19 września kolejny raz do akcji najmłodsi mieszkańcy gminy Trzebiatów.

Ogólnoświatowa akcja zaplanowana jest tradycyjnie w trzeci weekend września, ale przedszkolacy z Trzebiatowa swój świat posprzątali już w czwartek 19 września – tradycyjnie w najbliższym otoczeniu przedszkola oraz w Parku Miejskim w Trzebiatowie.

Temat tegorocznej edycji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”– Równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie: zmiana – tak naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na przyjaźniejsze środowisku (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).

źródło:naszaziemia.pl

Sprawdź także

Festiwal o „Złoty Klucz”

Będzie to już 17. edycja festiwalu, w trakcie którego swoje talenty zaprezentują osoby niepełnosprawne. Organizatorem …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.