środa, 13 Listopad 2019
Home / GRYFICE / Podejrzany o stosowanie przemocy domowej zasiądzie na ławie oskarżonych

Podejrzany o stosowanie przemocy domowej zasiądzie na ławie oskarżonych

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w okresie od września 2018 r. do dnia 17 kwietnia 2019 r. w Gryficach, znęcał się psychicznie nad żoną oraz małoletnią córką w ten sposób, ze będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe podczas których ubliżał pokrzywdzonym wyzywając je wulgarnymi słowami, poniżał, wyganiał z mieszkania, a nadto groził im pozbawieniem życia wykonując przy tym gesty przy użyciu noża kuchennego, tj. o przestępstwo z art. 207 § 1a kk i inne,

Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z żoną i małoletnią córką, znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. Z zeznań pokrzywdzonych jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób wynika, że podejrzany nadużywający alkoholu wszczynał liczne awantury domowe. W trakcie tych awantur zachowywał się agresywnie,  ubliżał pokrzywdzonym wyzywając je wulgarnymi słowami, a ponadto poniżał je, wyganiał z mieszkania oraz groził im pozbawieniem życia wykonując przy tym gesty przy użyciu noża kuchennego. Pokrzywdzone z obawy przed podejrzanym bały się wychodzić z pokoju, a z kuchni oraz łazienki korzystały tylko pod jego nieobecność.

            Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

            Podejrzany (lat 54) nie był w przeszłości karany sądownie.

Za czyn zarzucony podejrzanemu, na podstawie art. 207 § 1a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Sprawdź także

Czy w Trzebiatowie powstanie mural? Mieszkańcy zakasali rękawy

Oddolna inicjatywa mieszkańców Trzebiatowa nabiera kształtów. Rozpoczął się pierwszy, jakże ważny etap w tworzeniu czegoś …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.