środa, 18 Wrzesień 2019
Home / BROJCE / Dożynki w Gminie Brojce

Dożynki w Gminie Brojce

Podziękowanie za tegoroczne plony oraz świętowanie zakończenia żniw, rozpoczęło się o godzinie 13:00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brojcach.

Uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników i parafian odprawił Proboszcz, ks. Mirosław Czerwiński. Zgromadzeni dziękowali Bogu za tegoroczne plony oraz modlili się w intencji rolników i sadowników. Następnie barwny korowodów z wieńcami dożynkowymi sołectw gminy Brojce, zespołami regionalnymi, orkiestrą i zaproszonymi gośćmi przeszedł do parku, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek gminnych. Ceremonia przekazania chleba, rozpoczęła się od przekazania na ręce Wójta Gminy Brojce, Michała Zinowika, chleba z tegorocznych zbiorów, dokonali tego starostowie tegorocznych dożynek. Życzenia rolnikom składał między innymi obecny tego dnia na dożynkach w Brojcach, Starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz. Organizatorzy dożynek zaplanowali m.in. występy kapel ludowych i zespołów folklorystycznych, pokazy rolnicze i wystawy rękodzielnicze. Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna pod chmurką.

źródło: gryfice.pl

Sprawdź także

1 sierpnia zawyją syreny

W dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie całej Polski zawyją syreny alarmowe na …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.