środa, 13 Listopad 2019
Home / POWIAT / Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa w Trzebiatowie

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa w Trzebiatowie

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 24 lutego 2019 r. w Trzebiatowie na torowisku w okolicy dworca PKP przy ul. Dworcowej, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego usiłował dokonać jego zabójstwa w ten sposób, że ugodził go nożem w szyję, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na niezwłoczne udzielenie pomocy medycznej pokrzywdzonemu, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i inne,

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 24 lutego 2019 r. podejrzany zaatakował znanego jemu mężczyznę, zadając mu cios nożem w szyję. Pokrzywdzony pomimo odniesionej rany zdołał poprosić inną osobę o pomoc. W tym czasie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, zabierając ze sobą użyty do ataku nóż.

Na skutek sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, podejrzany został  zatrzymany, ponadto ujawniono przy nim narzędzie w postaci noża. Prokurator po ogłoszeniu podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa, skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wniosek ten został w całości uwzględniony. Tymczasowe aresztowanie było stosowane także w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Oskarżony (lat 53) był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie w tym także za przestępstwa z użyciem przemocy.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawdź także

Wigilia miejska w Trzebiatowie. I Ty możesz pomóc

Już po raz drugi Stowarzyszenie „Niebieskie Serce” organizuje Wigilię dla Mieszkańców Gminy Trzebiatów. Jak zaznaczają …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.