wtorek, 21 Styczeń 2020
Home / POWIAT / Nowe stawki za wywóz śmieci. Dobra cena, dla tych którzy segregują

Nowe stawki za wywóz śmieci. Dobra cena, dla tych którzy segregują

Od początku lipca w gminie Trzebiatów płacimy za wywóz śmieci po nowemu! W maju, podobnie jak większość rad w całym powiecie, trzebiatowscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmian opłat za wywóz odpadów. Nowe stawki zachęcają do segregowania odpadów. Cena za zbiórkę nieselektywną jest dwukrotnie większa.

Od lipca płacimy za wywóz śmieci po nowemu. I tak na terenie Trzebiatowa, Mrzeżyna i Rogowa przy zbiórce selektywnej jedna osoba zapłaci za opady 14 złotych miesięcznie. Na terenie pozostałych miejscowości to 12 złotych w skali miesiąca. Znacznie wyższa jest stawka za wywóz odpadów niesegregowanych. To 28 złotych miesięcznie od osoby. Nowe stawki to wyraźny ukłon w kierunku mieszkańców, które segregują odpady. Efekt zmian już dziś jest widoczny. Rośnie liczba osób, które zmieniły deklaracje śmieciowe, w których wskazuje się na chęć segregowania. To tendencja, którą zauważają urzędnicy we wszystkich gminach, które wiosną zmieniły ceny za wywóz śmieci.

I choć w opublikowanej w sierpniu nowelizacji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie ma wyraźnej terminu, do kiedy samorządy muszą wprowadzić całkowitą segregację odpadów,  to oczywistym jest, że obowiązek ten wkrótce stanie się faktem. Stąd dziś tak duże różnice w cenie selektywnie i nieselektywnie zbieranych odpadów. – To ma ponownie zachęcić ludzi do segregowania, przed nami wiele zmian w gospodarce opadami, nowelizacja ustawy przynosi nowe wyzwania, musimy się do nich przygotowywać – mówią samorządowcy.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.