Home / REGION / Jubileuszowy koncert na Gotyckim Szlaku w Trzebiatowie

Jubileuszowy koncert na Gotyckim Szlaku w Trzebiatowie

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań historycznych, kiermaszy i koncertów popularyzujących dziedzictwo historyczne Regionu dawnej Pomeranii.

W tegorocznej jubileuszowej edycji odwiedzimy Pyrzyce, Brzesko i Kołbacz – Śladami Świętego Ottona, Trzebiatów Śladami Błękitnej Damy, Buk, Stolec, Dobieszczyn, Nowe Warpno Nadgranicznym szlakiem, Moryń, Mętno Małe, Czachów Szlakiem średniowiecznych malowideł ściennych, Chojne w Dniu Zabytku oraz Szczecin Śladami gotyckiego Szczecina – z wyobraźnią przez Stare Miasto. Program koncertów obejmie arcydzieła wokalne i instrumentalne mistrzów doby baroku i oświecenia od Monteverdiego po Mozarta.

W Trzebiatowie koncert pod nazwą – Śladami Błękitnej Damy odbędzie się 24 sierpnia. O godzinie 16:00 spotkanie w Pałacu nad Młynówką, a o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert Concerti Grossi – zespół Consortium Sedinum. Koncert w ramach 20 lecia działalności zespołu.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.