sobota, 14 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / Trwa budowa świetlic wiejskich w Baszewicach, Borzyszewie i Rzęsinie

Trwa budowa świetlic wiejskich w Baszewicach, Borzyszewie i Rzęsinie

W grudniu tego roku zostaną oddane do użytku trzy świetlice wiejskie, na budowę których gmina Gryfice uzyskała wsparcie Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Trwa budowa nowych obiektów w Baszewicach, Borzyszewie i Rzęsinie.

Całkowita wartość inwestycji to 1 558 729,37 zł, w tym pomoc ze środków „EFRROW” na poziomie 63,63% – 991 819,00 zł. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie w sołectwach przestrzeni kulturalno – integracyjnej dla mieszkańców obszarów wiejskich Gminny Gryfice. Świetlice to nowe obiekty, w pełni wyposażone. – Mamy nadzieję, że staną się miejscami, gdzie mieszkańcy będą integrować się, gdzie będą umacniały się więzi społeczne, gdzie być może na bazie tychże utworzone zostaną podmioty o charakterze stowarzyszeń animujące codzienne życie – tłumaczy burmistrz Andrzej Szczygieł. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki zaangażowaniu środków z Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach funduszu realizowane są operacje typu: „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej” oraz operacje typu „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Sprawdź także

Mikołajki z Gryfickim Domem Kultury

Gryficki Dom Kultury zaprasza na Gwiazdkowe Warsztaty – Mikołajki z GDK, które odbędą się 6 …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.