piątek, 6 Grudzień 2019
Home / REGION / Święto Ryby w Mrzeżynie rozpoczęte

Święto Ryby w Mrzeżynie rozpoczęte

Od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem „Tych, którzy nie powrócili z morza” rozpoczęły się obchody szóstej edycji Festynu Rybnego na Pomorskiej Drodze św. Jakuba.

W Mrzeżynie jest niesmaczniejsza zupa rybna. Rewelacyjny klimat, a zupa w porcie smakuje najlepiej – zaznaczają turyści, którzy kolejny raz świętują w Mrzeżynie i podkreślają, że urlop planują właśnie, aby być na Festynie Rybnym. 250 litrów zupy oraz 1500 porcji wędzonej ryby wydanych zostało w pierwszym dniu Festynu Rybnego organizowanego przez Trzebiatowską Organizację Turystyczną „Ujście Regi” oraz Gminę Trzebiatów. Produktu, którymi częstowani są przybyli do Portu, przygotowywane są przez członków organizacji. W programie zaplanowano – Jarmark Rękodzieła, zajęcia Plastyczne dla Dzieci, spacer po Mrzeżynie z przewodnikiem, spływ Kajakowy Trzebiatów – Mrzeżyno 14 km „Kajakiem na Festiwal Muzyki Ludzi Morza”. Pokaz tańca z ogniem – Firemist Trzebiatów, konkurs Wiedzy o Morzu z nagrodami. W czasie święta obecni będą również członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa. Przez cały czas trwania imprezy będą prowadzone animacje rybackie, a dzieci będzie zabawiać Klaudinka Misia. Na scenie prezentują się zespoły szantowe. Organizatorzy zapraszają do Mrzeżyna również w niedzielę. Poczęstunek przetworami rybnymi o godzinie 17:00.

Sprawdź także

Gryficka Parada Światła. Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu

Już po raz drugi, 19 grudnia, ulicami Gryfic przejdzie Parada Światła i jak zapewniają organizatorzy …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.