niedziela, 25 Sierpień 2019
Home / GRYFICE / W krainie Bluesa. Koncert w Ogrodzie Japońskim

W krainie Bluesa. Koncert w Ogrodzie Japońskim

W najbliższą niedzielę, 4 sierpnia w Ogrodzie Japońskim odbędzie się już 6 koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego. Tym razem zaprezentuje się Marek Makaron Motyka Trio „W krainie bluesa”.

asło Blues, albo elektryzuje, albo budzi rezerwę. Marek Makaron Motyka Trio wykonuje tradycyjny blues z dorzecza Missisipi. W Polsce powstał też fenomen nazwany śląskim bluesem. To właśnie Marek Makaron Motyka jest chyba najbardziej obecnie rozpoznawalnym wykonawcą tegoż śląskiego bluesa. Proste a zarazem piękne teksty niekiedy starych tradycyjnych śląskich pieśni i charakterystyczne brzmienie gitary przywodzące na myśl właśnie mistrzów z dorzecza Missisipi takich jak Son House czy Charley Patton – to część rozpoznawalności stylu Makarona. To co istotne Marek Makaron Motyka podąża zainspirowany Bluesem Delty własną drogą, nie jest kalką.
Wystąpią:
Marek Makaron Motyka (gitara, wokal), Dominik Witkowski (harmonijka ustna), Ryszard Rico Rajca (perkusja)

Sprawdź także

Camera Obscura. Wystawa w Gryficach

Gryficki Dom Kultury oraz autor Ryszard Poprawski zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Camera Obscura …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.