wtorek, 10 Grudzień 2019
Home / HISTORIA / W Trzebiatowie pamiętali o Powstaniu Warszawskim

W Trzebiatowie pamiętali o Powstaniu Warszawskim

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego,  władze samorządowe, radni Rady Miejskiej oraz przedstawiciele instytucji złożyli, przed pomnikiem Stanisława Nałęcz-Komornickiego oraz pomnikiem upamiętniającym żołnierzy walczących w Jednostkach Wojskowych oznaczonych liczbą 36, symboliczne kwiaty i znicze w hołdzie walczących patriotów, którzy 1 sierpnia 1944 r. zerwali się do walki o wolność Warszawy i całego Narodu. 

W Trzebiatowie o godzinie 17:00 – czyli godzinie „W”, podobnie jak w wieli miejscach w Polsce zabrzmi syrena, które będzie wyrazem czci i pamięci o walczących Powstańcach. W tym roku w Trzebiatowie nie zostanie zaprezentowana tradycyjna już inscenizacja Powstania Warszawskiego.

Sprawdź także

Wigilia Miejska w Trzebiatowie

Stowarzyszenie „Niebieskie Serce” zaprasza mieszkańców Gminy Trzebiatów na uroczystą Wigilię Miejską, która odbędzie się 15 …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.