poniedziałek, 17 Luty 2020
Home / Bez kategorii / Morze oddało ciało zaginionego 13 – letniego chłopca. Koniec akcji poszukiwawczej

Morze oddało ciało zaginionego 13 – letniego chłopca. Koniec akcji poszukiwawczej

Tragiczny bilans akcji poszukiwawczej w Rewalu. Nad ranem znaleziono ciało 13 – latka, który w piątek późnym popołudniem zaginął na Bałtyku. Chłopca odnaleziono na plaży w Pobierowie. Ratownicy zakończyli akcję poszukiwawczą.

Minione dni były niezwykle pracowite dla służb ratowniczych. W czwartek przez blisko pół godziny poszukiwano 3 – latka, który kąpał się z tatą w Trzęsaczu. Fala zabrała niespodziewanie chłopca. Ostatecznie dziecko podjęto z wody i po ponad godzinnej reanimacji ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe. Chłopiec jest nadal w bardzo ciężkim stanie.

Dzień później na niestrzeżonym odcinku plaży doszło do dramatycznego zdarzenia. 42 – letni mężczyzna wszedł do wody z nastoletnią córką oraz dwójką 13 – latków, dzieci znajomych. Jak ustaliło nieoficjalnie Gryfickiego.info, rodzice bliźniaków nie wiedzieli o tym, że mężczyzna zabrał ich synów na plażę. Finał kąpieli był tragiczny. Silna fala oraz mocny prąd rzuciły całą trójkę na ostrogi, dziewczynka wcześniej wydostała się z wody, udało się również wyciągnąć jednego z nastolatków. Mężczyzna z drugim z chłopców usiłował podciągnąć się na drewniany falochron, ale kolejna fala zmiotła ich pod wodę. Poszukiwania zaginionej dwójki trwały do nocy. Zaangażowane łodzie SAR a także helikopter. W akcji udział brali ratownicy WOPR, strażacy OPS Niechorze, płetwonurkowie, a także dwie załogi Pogotowia Ratunkowego oraz policja. Przed godziną 23.00 morze wyrzuciło na brzeg ciało mężczyzny. O godzinie 5 nad ranem w sobotę, ciało chłopca znaleziono na plaży w Pobierowie.

Gryfickie.info

 

 

 

 

Sprawdź także

Wielka Orkiestra zagra w gminie Rewal

W niedzielę 12 stycznia 2020 na terenie Gminy Rewal odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.