piątek, 6 Grudzień 2019
Home / REGION / Wypoczywający na plaży w Trzęsaczu policjant uratował chłopca

Wypoczywający na plaży w Trzęsaczu policjant uratował chłopca

Dolnośląski policjant, który wypoczywał nad morzem z rodziną odnalazł w wodzie 3- latka, który zaginął na plaży i był poszukiwany przez rodziców. Chłopiec był nieprzytomny, został przekazany innym osobom, które rozpoczęły resuscytację. O wydarzeniu pisaliśmy wczoraj w materiale: „Cud na plaży w Trzęsaczu. 3 -letnie dziecko uratowane”.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 17:00 w Trzęsaczu. Przebywający na urlopie z rodziną sierż. sztab. Artur Dyjankiewicz spostrzegł, że plażowicze grupują się przy linii brzegowej. Okazało się, że chłopiec który plażował z rodziną kilkadziesiąt metrów dalej zaginął. Grupa osób podjęła poszukiwania na plaży, natomiast pan Artur wspólnie z ratownikiem weszli do wody. Po kilkuminutowym przeszukiwaniu akwenu przy falochronie, policjant odnalazł nieprzytomnego chłopczyka. Dopłynął z nim do brzegu i przekazał ratownikowi wodnemu, który podjął resuscytację. Na miejsce przyjechał patrol pełniący służbę w pasie nadmorskim. Jeden z mundurowych przejął czynności reanimacyjne od ratownika ze względu na jego zmęczenie i restytuował chłopca aż do przylotu śmigłowca pogotowia. Trzylatek w stanie ciężkim obecnie przebywa w szpitalu. Sierż. sztab Artur Dyjankiewicz służy w w Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu w województwie dolnośląskim.

źródło: zachodniopomorska policja

fot. archiwum

 

Sprawdź także

Dołącz do poszukiwania skarbów Powiatu Gryfickiego! Zróbmy to „Z Pomysłem”! Odkryjmy perełki regionu

Stowarzyszenie „Z Pomysłem” realizuje projekt „Z Pomysłem na 3 sektor w turystyce”. Jego celem jest …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.