piątek, 6 Grudzień 2019
Home / TRZEBIATÓW / Ruch wahadłowy na moście z Delfinami w Trzebiatowie

Ruch wahadłowy na moście z Delfinami w Trzebiatowie

Ze względu na zły stan techniczny mostu z Delfinami na ulicy Dworcowej wprowadzono ruch wahadłowy dla pojazdów do 3,5 ton. – To rozwiązanie czasowe – zaznacza Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Na moście z Delfinami na ulicy Dworcowej w Trzebiatowie ograniczenie tonażu (do 3,5 ton) obowiązuje już od wielu lat. Ze względu na konstrukcję nie mogą przeprawiać się pojazdy ciężarowe w tym autobusy. – Zdecydowaliśmy się wprowadzić ruch wahadłowy na tym moście, do czasu remontu – podkreśla Józef Domański i dodaje, że często do przepisu nie stosowały się pojazdy ciężarowe. Warto również zauważyć, że niebezpieczny dla konstrukcji ciężar pojawiał się w momencie kiedy mijały się pojazdy osobowe. – Stosujemy się do wytycznych inspektora nadzoru budowlanego i jesteśmy w kontakcie z konserwatorem zabytków. Takie rozwiązanie będzie obowiązywało do czasu aż przeprowadzimy remont na zabytkowym moście – podkreśla burmistrz.

Sprawdź także

Święty Mikołaj kolejny raz odwiedzi Trzebiatów

Już po raz piąty przed ratuszem miejskim w Trzebiatowie, ku uciesze najmłodszych pojawi się św. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.