piątek, 6 Grudzień 2019
Home / REGION / Trzebiatowskie Święto Kaszy 2019. Znamy program imprezy

Trzebiatowskie Święto Kaszy 2019. Znamy program imprezy

Nowator, Krystyna Giżowska i Lanberry na „Święcie Kaszy” 2019. Tegoroczne Święto Kaszy odbędzie się w dniach 27-28 lipca

W sobotę 27 lipca od godz.15.00 będzie można wziąć udział w zwiedzaniu miasta z przewodnikami z PTTK Baszta Kaszana. To dzień, kiedy otwarte będą m.in.: kościoły, Młyn na ul. Słowackiego 59. O godz.16.30 pod Basztą Kaszaną happeningiem „Jak miska kaszy uratowała Trzebiatów” rozpocznie się  świętowanie. Korowodem spod Baszty Kaszanej przejdziemy pod Pałac, gdzie o godzinie 17.00 w Ogrodach Pałacowych nastąpi oficjalne rozpoczęcie imprezy, przekazane zostaną klucze do bram miasta, wojowie zaproszą do obozu na pokazy walk, życia obozowego.  Tego dnia poznamy wyniki konkursu na LIMERYK o Trzebiatowie.  Wystąpią zespoły :”Kochanyj spiw”,”Czerwona Róża”, „Trzebiatowiacy”, a w wieczornej części „CENTRALA 57” i PIOTR ŚCIESIŃSKI , do dyskoteki zaprosi DJ „Foku$”. Gwiazdą wieczoru będzie NOWATOR!

Niedziela 28 lipca .
Poznamy laureatów konkursu kulinarnego „Kaszane przysmaki”. Stowarzyszenie krajowe Aramis zaprezentuje swój program. Wystąpią zespoły m.in.: „Trzebiatowiacy”, „KEX”, dyskotekę poprowadzi DJ „Foku$” W części wieczornej koncert KRYSTYNY GIŻOWSKIEJ I LANBERRY. Na zakończenie spektakl BIAŁA DAMA i POKAZ SZTUCZNYCH OGNI

KASZA PO RYCERSKU sobota – niedziela godz. 19.00

JARMARK NORBERTAŃSKI:
▪ stoiska rękodzielników i twórców ludowych ( sobota, niedziela od godz. 14.00)
▪ animacje dla dzieci ▪ Ulica Kapeluszników – Przebieralnia ▪
▪ Muzeum Pałacowe zaprasza na wystawy i „Magiczną podróż w czasie” ▪
▪ prezentacje trzebiatowskich stowarzyszeń ▪
▪pokazy wczesnośredniowiecznych wojów MOHORTA: obozowisko, uzbrojenie, pokazy walk, pojedynki wojów, konni wojowie
▪ spływ kajakowy „Po michę kaszy” na trasie Borzęcin- Trzebiatów –zapisy tel. 608517859, zbiórka 15.30, początek spływu 16.00.

Na dzieci czeka wiele atrakcji: dmuchańce, kule wodne, bunggi…

Sprawdź także

Gryficka Parada Światła. Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu

Już po raz drugi, 19 grudnia, ulicami Gryfic przejdzie Parada Światła i jak zapewniają organizatorzy …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.