czwartek, 17 Październik 2019
Home / KULTURA / Historyczne Żniwa za nami. Zobacz zdjęcia

Historyczne Żniwa za nami. Zobacz zdjęcia

Jak wyglądały żniwa w dawnej Polsce, jaka jest różnica między żęciem, a koszeniem oraz jakie potrawy królowały na stołach w dawnych izbach – na te oraz wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedzi w czasie historycznych żniw, które już po raz czwarty odbyły się w Gosławiu.

Z inicjatywy Zagrody Chłopskiej w Gosławiu, 20 lipca odbyły się już po raz czwarty tradycyjne, historyczne żniwa w czasie, których uczestnicy mogli cofnąć się kilkadziesiąt lat wstecz zapoznając z tradycją i kulturą dawnej wsi. Żniwa w naszej kulturze od zawsze zajmowały bardzo ważne miejsce. Towarzyszyły im tradycyjne piosenki, przysłowia, zwyczaje i święta. W czasie pracy na polu role były podzielone. Inne czynności wykonywali mężczyźni i kobiety. Pomagali również najmłodsi. Same żniwa miały również bardzo wesoły charakter.

Sprawdź także

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebiatowie zostali uroczyście włączeni do grona społeczności. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.