środa, 11 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / Święto Policji. Uroczyste obchody w Gryficach

Święto Policji. Uroczyste obchody w Gryficach

15 lipca w Domu Kultury w Gryficach, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta Policji. W uroczystości, prócz przedstawicieli służb mundurowych, tradycyjnie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych.

Insp. mgr Krzysztof Boguszewicz – Komendant Powiatowy Policji w Gryficach rozpoczynając obchody przypomniał, że w tym roku mija 100 rocznica powstania Policji Państwowej, której zadaniem „było zapewnienie porządku, ochrona państwa oraz walka z przestępczością, a fundamentem honor i godność munduru”. Policjant to specyficzny zawód, ciągła gotowość do podejmowania nowych wyzwań i stawiania im czoła sprawia, że służby w policji nie można nazwać tylko pracą. Dziś, podczas Święta Policji, przyznano akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia tym, którzy w sposób szczególny angażują się w pomoc mieszkańcom swojego regionu.

Sprawdź także

IX Paczka dla Bohatera. Trwa zbiórka w Trzebiatowie

Trwa zbiórka na organizację IX Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera. Każdy najmniejszy gest jest dla organizatorów …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.