niedziela, 25 Sierpień 2019
Home / REGION / Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu wakacyjnego na ternie gminy Trzebiatów. Zaprezentowana została również flaga – Przyjaznej Plaży.

Sezon wakacyjny oficjalnie otwarty. W mrzeżyńskim Porcie Morskim odbył się festyn inaugurujący tegoroczne lato. Na scenie zaprezentowały się szantowe zespoły. Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa w towarzystwie Ireny Pietrzykowskiej, przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebiatowie oraz Grzegorza Olejniczaka, swojego zastępcy, wręczył ratownikom flagę Przyjaznej Plaży, która powiewać będzie na kąpielisku w Mrzeżynie. Wyróżnienie to potwierdza działalność kąpieliska z poszanowaniem dla środowiska naturalnego oraz spełnienie kryteriów określonych w programie Przyjazna Plaża z zakresu jakości wody, informacji i edukacji ekologicznej, bezpieczeństwa oraz zarządzania środowiskowego. – Jest mi niezmiernie miło otworzyć kolejny już raz sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów – powiedział Józef Domański. – Spotkałem dzisiaj swojego znajomego, który w Mrzeżynie nie był przez jakiś czas. Powiedział mi, że jest zaskoczony jak Mrzeżyno się zmieniło. Prace, które są prowadzone upiększają naszą miejscowość nadmorską. Życzę wszystkim wypoczywającym w naszej gminie samych słonecznych dni i aby ten urlop był przede wszystkim bezpieczny. Cieszę się, że nad naszą plaża powiewać będzie flaga – Przyjazna Plaża – dodał.

Sprawdź także

Jubileuszowy koncert na Gotyckim Szlaku w Trzebiatowie

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.