niedziela, 25 Sierpień 2019
Home / PŁOTY / Projekt i budowa odcinka S6 z Nowogardu do Płotów

Projekt i budowa odcinka S6 z Nowogardu do Płotów

Dwie decyzje wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca zezwalające na realizacje inwestycji drogowych. Pierwsza zezwala na rozbudowę przejścia przez Czaplinek w ciągu drogi wojewódzkiej nr 177. Druga dotyczy projektu i budowy drogi S-6 na odcinku Nowogard-Płoty.

Pierwsza inwestycja, na DW nr 177 będzie polegała na przebudowie 1362 metrów ul. Pławieńskiej w Czaplinku. Ulica stanowi część drogi wojewódzkiej i krzyżuje się z drogą krajową nr 20. Na przebudowywanym odcinku ulokowana zostanie wyspa pełniąca funkcję azylu na przejeździe pieszo-rowerowym, która spowoduje uspokojenie ruchu na wlocie do Czaplinka. Pas drogowy będzie poszerzony do 6,5 metra wraz z chodnikiem.

– To ważna inwestycja, która nie tylko poprawi komfort życia mieszkańcom Czaplinka, ale także ułatwi podróż kierowcom korzystającym z drogi wojewódzkiej nr 177 i krajowej nr 20 – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

W decyzji wojewoda zobowiązał inwestora – Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, do przywrócenia stanu nieruchomości, na terenie których w związku z inwestycją będzie przebiegało uzbrojenie terenu. Wojewoda zaznaczył też, że jeżeli przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego nie będzie możliwe, albo spowoduje nadmierne trudności lub koszty, właścicielowi nieruchomości przysługuje odszkodowanie.

Druga inwestycja to budowa odcinka łączącego drogę DD1 wykonywaną w ramach zadania „Projekt i budowa drogi S-6 na odcinku Nowogard-Płoty (koniec obwodnicy m. Nowogard – koniec obwodnicy m. Płoty)” z drogą gminną łączącą wieś Wojcieszyn z miastem Nowogard.

Droga, budowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, będzie stanowiła trasę alternatywną dla kierowców pojazdów, które nie będą mogły korzystać z drogi S-6. Ułatwi również komunikację osobom mieszkającym pomiędzy węzłem Nowogard Wschód a Płoty Północ.

Sprawdź także

Jubileuszowy koncert na Gotyckim Szlaku w Trzebiatowie

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.