wtorek, 17 Wrzesień 2019
Home / TRZEBIATÓW / Uczniowie z Mrzeżyna spotkali się z kolegami z Niemiec

Uczniowie z Mrzeżyna spotkali się z kolegami z Niemiec

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Mrzeżyna wraz z opiekunami wyjechali na coroczną polsko-niemiecką wymianę do Wandlitz. Po dojeździe na miejsce wspólnie z uczniami z Niemiec rozpoczęliśmy dzień smacznym śniadaniem, na którym odświeżyliśmy kontakty, poznaliśmy nowych kolegów i wręczyliśmy sobie własnoręcznie wykonane upominki.

Następnie pracowaliśmy w mniejszych grupach, rozwiązując bardzo pomysłowe zadania.  Zrobiliśmy między innymi swoją własną opaskę indiańską z kolorowymi piórkami, wymyśliliśmy nowe imiona dla siebie i indiańską nazwę grupy, ponieważ tematem przewodnim byli właśnie Indianie.

Po wykonaniu pierwszych zadań każda grupa zaprezentowała swoje prace. Nadawaliśmy informacje w języku migowym i zdobywaliśmy wiedzę o czekoladzie poprzez prace z tekstem. Przed obiadem zdążyliśmy jeszcze zaśpiewać kilka piosenek. Potem wspólnie udaliśmy się na obiad i krótki odpoczynek.

Podczas spaceru po Wandlitz wyszukiwaliśmy internacjonalizmów w napisach w mieście. Zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc, a najbardziej zjawiskowym było jezioro, obok którego przechodziliśmy. Poznaliśmy walory przyrodnicze i ciekawe miejsca w Wandlitz. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące miejscowości.

Po powrocie ze spaceru rozpoczęły się różne gry i zabawy z uczniami z Wandlitz. Spotkanie zakończył grill i wiele pysznych przekąsek przygotowanych przez gospodarzy. Niestety, późnym popołudniem musieliśmy już wracać do domu. Byliśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, bo odwiedziliśmy dawnych i  poznaliśmy wielu nowych przyjaciół,  z którymi utrzymujemy kontakt. Będziemy bardzo długo i dobrze wspominać to spotkanie i zobaczymy się za rok w naszej szkole.

 Hanna Soroka, uczennica klasy VII b

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Wsparcia udzielił nam też Urząd Miejski w Trzebiatowie.

Sprawdź także

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Trzebiatów

Zasady zbiórki objazdowej: W ramach prowadzonej zbiórki odebrane zostaną wyłącznie odpady komunalne: – elektryczne i elektroniczne …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.