poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / TRZEBIATÓW / 60 lat Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie

60 lat Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie

To było wielkie, sentymentalne święto. Dogodna okazja do wspomnień dla wielu pokoleń. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie obchodziła 60 lat istnienia.

– Jubileusz 60-lecia uświadamia nam z całą mocą, że czas odmierzany latami szkolnymi łączy byłych i obecnych nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców w ogromną szkolną rodzinę – powiedziała Ewa Zienowicz, dyrektor SP 2 w Trzebiatowie. Od uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym oraz przemarszu ulicami Trzebiatowa rozpoczęły się uroczystości związane z 60 rocznicą powstania trzebiatowskiej „Dwójki”. – Czasy, w których rozpoczynała działalność nasza szkoła, tak bardzo różniły się od dnia dzisiejszego. Nie było komputerów, internetu, telefonów komórkowych. Mimo tego szkoła wczoraj i dziś jest w pewnym sensie taka sama, bo zawsze jest spotkaniem nauczyciela – mistrza z uczniem – powiedziała Ewa Zienowicz w czasie uroczystego apelu na placu przed szkołą. – Przybywam dzisiaj jako absolwent, rodzić i gospodarz gminy – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – Możemy podziwiać budowę skrzydła, które oddamy do użytku w styczniu 2020 r. Będzie to dogodne miejsce do nauki i zabawy dla wielu pokoleń – podkreślił. W czasie świętowania była okazji do wspomnień oraz wspólnej zabawy.

 

Sprawdź także

Dożynki wojewódzkie w Trzebiatowie. Prezentujemy program

14 września w Trzebiatowie odbędą się Dożynki Wojewódzkie. W tym dniu za udane zbiory dziękować …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.