niedziela, 21 Lipiec 2019
Home / REGION / Tragedia w Mrzeżynie. Poszukiwania zakończone. Jedno ciało odnalezione

Tragedia w Mrzeżynie. Poszukiwania zakończone. Jedno ciało odnalezione

Jak informuje Polskie Radio Szczecin – poszukiwania w Mrzeżynie zostały wstrzymane.

– Żeby wznowić poszukiwania to na obszarze, na którym były prowadzone muszą wypłynąć jakiekolwiek pozostałości, szczątki po tej jednostce, musiałby się pojawić poszkodowany. Tych powodów jest kilka; z racji tego, że ich nie ma, poszukiwania nie będą wznowione – powiedział Rafał Goeck w rozmowie z Polskim Radiem Szczecin.

Przypomnijmy: Łódź rybacka ŚWI 28 w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2:00 poinformowała, że za godzinę wejdzie do portu w Mrzeżynie. Z informacji przekazanych przez Polskie Radio Szczecin wiemy, że o niepojawieniu się kutra w porcie poinformował armator, który w godzinach porannych przybył do Mrzeżyna. Stwierdził, że w porcie nie ma ani kutra, ani załogi. Rozpoczęły się poszukiwania, w których udział brały jednostki SAR oraz Straży Granicznej. Poszukiwania prowadzone były na wodzie, lądzie i z powietrza. O godzinie 14:26 ratownicy odnaleźli tratwę ratunkową z tej łodzi około 3 mil morskich na północny zachód od Mrzeżyna. Niestety pod nią odnaleziono również jedno ciało. Poszukiwane trwały nadal, aż do środy 15 maja.

Sprawdź także

Święto Policji. Uroczyste obchody w Gryficach

15 lipca w Domu Kultury w Gryficach, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.