Home / POWIAT / Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja, każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego dnia w wielu miejscowościach mają charakter integracyjny, stwarzając okazję do spotkania się całej lokalnej społeczności z osobami niepełnosprawnymi.

W tym roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Trzebiatowie ten dzień obchodziło, jako Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, organizując piknik integracyjny. 10 maja na terenie Hubertówki Koła Łowieckiego „ Łoś” w Gosławiu.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele placówek terapeutycznych, władze samorządowe miasta, radni. Po przywitaniu wszystkich obecnych przez Przewodniczącą Koła Panią Małgorzatą Aleńkuć, wygłoszono krótki referat o tolerancji, przygotowany przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej. Zaproszone osoby niepełnosprawne z DPS, WTZ Jaromin, uczniowie ze szkół Mrzeżyna i Drzonowa oraz uczestnicy WTZ Trzebiatów zaprezentowały swoje talenty wokalne i artystyczne.  Z myślą o najmłodszych przygotowane zostały gry i zabawy. Dla wszystkich przybyłych na spotkanie integracyjne organizatorzy przygotowali poczęstunek.

Sprawdź także

Piknik Rodzinny w Trzebiatowie za nami. Zobacz zdjęcia

Na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie odbył się V Piknik Rodzinny – Bądź zdrowy i trzymaj …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.