Home / KULTURA / Renata Teresa Korek z ministerialnym odznaczeniem

Renata Teresa Korek z ministerialnym odznaczeniem

Na wniosek Szczecińskiego Towarzystwa Kultury Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Medal nadawany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Renata Teresa Korek od 1996 roku jest dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Pełniła także funkcje przewodniczącej Rady Powiatu Gryfickiego. Społecznie pracuje jako przewodnicząca Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury. Inspirując się lokalnym dziedzictwem kulturowym zainicjowała szereg cennych przedsięwzięć, które wpływają na charakterystyczny klimat miasta i kreują tożsamość jego mieszkańców. Najbardziej znane to seminarium naukowe „Trzebiatów-spotkania pomorskie”, Spotkanie Czterech Świec, Trzebiatowskie Spotkania Kultur „Sąsiady” czy Trzebiatowskie Święto Kaszy. Działania te uczyniły z Trzebiatowa niemal wzorcowy przykład symbiozy mieszkańców zróżnicowanych pod względem narodowościowym i wyznaniowym. W 2000 r. utworzyła Izbę Regionalną „Nasz Dom”, która w ciągu kolejnych lat przekształciła się w Muzeum Pałacowe.

Sprawdź także

Piknik Rodzinny w Trzebiatowie za nami. Zobacz zdjęcia

Na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie odbył się V Piknik Rodzinny – Bądź zdrowy i trzymaj …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.