wtorek, 16 Lipiec 2019
Home / REGION / Młody strażak z Trzebiatowa otrzymał medal od Prezydenta Polski

Młody strażak z Trzebiatowa otrzymał medal od Prezydenta Polski

O Młodym strażaku z Trzebiatowa – Janku, pisaliśmy w zeszłym roku w związku z jego bohaterską postawą. To dzięki jego przytomnej postawie i odwadze jego mama przeżyła. W minioną sobotę, 4 maja podczas krajowych obchodów Dnia Strażaka na placu Piłsudskiego w Warszawie, Janek Borowik – strażak Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Trzebiatów odebrał, z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, medal „Młody Bohater”.

Prezydent Polski wręczył medal młodemu bohaterowi w towarzystwie Premiera Mateusza Morawieckiego. Janek Borowik w lutym 2018 roku uratował swoją mamę przed zatruciem czadem. Pani Aneta, mama Janka, podczas wieczornej kąpieli straciła przytomność. Widząc nieprzytomną matkę, chłopiec nie stracił zimnej krwi i natychmiast otworzył okna. Zadzwonił również do cioci, która o wszystkim powiadomiła służby ratunkowe.

Rok temu, 8-latek otrzymał od Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego list gratulacyjny, prezenty i certyfikat zaliczający go do Trzebiatowskiej Drużyny Bohaterów.

fot. Kancelaria Prezydenta

Jak 8 – letni Janek uratował mamę! O krok od tragedii

Sprawdź także

Przygarnij pod swój dach „Kilera”. 2 – letni piesek szuka domu

Kiler to młody 2 – letni, energiczny piesek,który trafił pod opiekę wolontariuszy z Trzebiatowa, po …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.