środa, 24 Kwiecień 2019
Home / KULTURA / Warsztaty Pisankowe w Pałacu nad Młynówką

Warsztaty Pisankowe w Pałacu nad Młynówką

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od wielu lat organizowane są Międzynarodowe Warsztaty Pisankowe, w których uczestniczą artyści malujący jajka różnymi metodami. Nie mogło zabraknąć gości z Niemiec. Wielkanocne dzieła sztuki tworzyli zarówno młodzi jak i starsi artyści.

Tradycja malowania jajek w Polsce sięga X w. Zdobione jaja określa się różnymi nazwami w zależności od techniki wykonania. Jajka malowane na jeden kolor (zazwyczaj czerwony) to: kraszanki, malowanki lub byczki. Jajka ozdobione jedno-lub wielobarwnym deseniem, naniesionym na jednolite tło, nazywa się pisankami. Znane są jeszcze rysowanki, skrobanki, nalepianki, wyklejanki czy pisanki ażurowe. W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od wielu lat organizowane są Międzynarodowe Warsztaty Pisankowe, w których uczestniczą artyści malujący jajka różnymi metodami. Z dużym zainteresowaniem i zachwytem uczestnicy warsztatów podpatrywali techniki rysowania wzorów i elementów dekoracyjnych pochodzących z różnych regionów. Zdobienie jajek to bardzo precyzyjna praca. Motywy, wzory najlepiej są widoczne na białych jajkach, wtedy naniesiony kolor jest intensywny i wzór pięknie kontrastuje.

Międzynarodowe Warsztaty Pisankowe w Pałacu nad Młynówką

Opublikowany przez gryfickie.info Czwartek, 11 kwietnia 2019

Sprawdź także

Obywatele będą mieli głos? Nowa inicjatywa uchwałodawcza dla mieszkańców Trzebiatowa

Pod koniec marca rada miejska przyjęła uchwałę dotyczącą możliwości wnoszenia inicjatyw obywatelskich. To otwiera nową …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.