niedziela, 23 Luty 2020
Home / KULTURA / Warsztaty Pisankowe w Pałacu nad Młynówką

Warsztaty Pisankowe w Pałacu nad Młynówką

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od wielu lat organizowane są Międzynarodowe Warsztaty Pisankowe, w których uczestniczą artyści malujący jajka różnymi metodami. Nie mogło zabraknąć gości z Niemiec. Wielkanocne dzieła sztuki tworzyli zarówno młodzi jak i starsi artyści.

Tradycja malowania jajek w Polsce sięga X w. Zdobione jaja określa się różnymi nazwami w zależności od techniki wykonania. Jajka malowane na jeden kolor (zazwyczaj czerwony) to: kraszanki, malowanki lub byczki. Jajka ozdobione jedno-lub wielobarwnym deseniem, naniesionym na jednolite tło, nazywa się pisankami. Znane są jeszcze rysowanki, skrobanki, nalepianki, wyklejanki czy pisanki ażurowe. W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury od wielu lat organizowane są Międzynarodowe Warsztaty Pisankowe, w których uczestniczą artyści malujący jajka różnymi metodami. Z dużym zainteresowaniem i zachwytem uczestnicy warsztatów podpatrywali techniki rysowania wzorów i elementów dekoracyjnych pochodzących z różnych regionów. Zdobienie jajek to bardzo precyzyjna praca. Motywy, wzory najlepiej są widoczne na białych jajkach, wtedy naniesiony kolor jest intensywny i wzór pięknie kontrastuje.

Międzynarodowe Warsztaty Pisankowe w Pałacu nad Młynówką

Opublikowany przez gryfickie.info Czwartek, 11 kwietnia 2019

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.