niedziela, 23 Luty 2020
Home / BROJCE / Solidarni z nauczycielami! To już dziś! „Światełko dla Oświaty”! Czwartek plac Zwycięstwa godz. 20.00. Stańmy ramię w ramię

Solidarni z nauczycielami! To już dziś! „Światełko dla Oświaty”! Czwartek plac Zwycięstwa godz. 20.00. Stańmy ramię w ramię

Zapal symboliczne „Światełko dla Oświaty”, okaż wsparcie protestującym od poniedziałku nauczycielom z całej Polski, w tym także z Powiatu Gryfickiego. Plac Zwycięstwa, czwartek 11.04.2019 godzina 20.00. – Nasz prost popiera wielu ludzi, rozumieją nas rodzice, to pierwszy raz w długiej historii szkolnictwa, gdy tak wiele środowisk jest razem, wreszcie mówimy wspólnym głosem, choć władza próbuje kneblować nam usta i zniekształcać idee i sens naszej akcji protestacyjnej – mówią organizatorzy dzisiejszego spotkania na placu Zwycięstwa.

Stańmy ramię w ramię z nimi! Okażmy nasze wsparcie! Pokażmy to, że doceniamy ich działania, odwagę i solidarność środowiska. Oto po wielu próbach zmobilizowali siły w całym kraju. Od poniedziałku strajkuje 80% szkół. Są też nasze lokalne, mniejsze i większe placówki, szkoły i przedszkola, która powiedziały DOŚĆ! – To, co dzieje się w Polsce od poniedziałku przypomina dawne czasy walki solidarnościowej. Wielu już nie pamięta emocji tamtego zrywu, tej nadziei. To co wówczas było ważne to wspólny cel i skupienie wokół robotników wielu środowisk, które wspierały strajk. Tak jest teraz, każdego dnia spotykamy się z wyrazami poparcia, przychodzą rodzice, otrzymaliśmy wiele słów otuchy i wsparcia. To bardzo ważne dla nas, bo nagonka na protestujących trwa. Próbuje się osłabiać nasze morale, intrygować i wprowadzać dezinformację. Propaganda rodem z PRL szaleje w głównych kanałach informacyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i zapraszamy na „Światełko dla Oświaty” – mówią nauczyciele z protestujących szkół całego powiatu. Dołączcie! To dziś! Czwartek, 11.04.2019 godzina 20.00. Bądźmy wspólnotą, pokażmy, że nie da się nas podzielić!

Gryfickie.info

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.