poniedziałek, 19 Sierpień 2019
Home / POWIAT / Pożar opanowany. Potężne pogorzelisko przed Mrzeżynem

Pożar opanowany. Potężne pogorzelisko przed Mrzeżynem

13 zastępów straży pożarnej z powiatu gryfickiego i kołobrzeskiego oraz dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, przez kilka godzin gasiło potężny pożar nieużytków, który wybuchł pomiędzy Mrzeżynem a Robami. – Sytuacja jest już opanowana i ogień nie zagraża gospodarstwom – powiedział Paweł Kaczmarek z trzebiatowskiego magistratu.

Ogień, który pojawił się na nieużytkach pomiędzy Mrzeżynem, a Robami w realny sposób zagrażał pobliskim zabudowaniom. Strażacy z całego regionu przez wiele godzin walczyli z żywiołem.

– Teren o powierzchni blisko 30 hektarów objęty był ogniem. Strażacy przez wiele godzin kontrolowali sytuację – powiedział Józef Brzeziński, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. Dodał również, że powołany został sztab kryzysowy, w składzie którego zasiedli: Paweł Kaczmarek z Obrony Cywilnej w Trzebiatowie oraz Marian Sobczak, komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Trzebiatowie. – Sytuacja jest już opanowana i ogień nie zagraża gospodarstwom. Jeszcze przez kilka godzin będziemy kontrolowali teren – powiedział Paweł Kaczmarek z trzebiatowskiego magistratu. W akcji udział brały jednostki z PSP w Gryficach i Kołobrzegu, OSP w Trzebiatowie, Mrzeżynie, Gołańczy Pomorskiej, Karnicach, Cerkwicy, Pobierowie, Niechorzu i Brojcach. Pomagały również samoloty gaśnicze typu Dromader, które na co dzień stacjonują w Goleniowie.

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł, dla osoby, która pomoże ustalić osobę/osoby odpowiedzialne za powstanie pożaru.

Ogromne pogorzelisko przed Mrzeżynem

Opublikowany przez gryfickie.info Piątek, 5 kwietnia 2019

Sprawdź także

Piknik Zielny w Gąbinie

Park Edukacji i Rekreacji „Mandragora” w Gąbinie zaprasza na drugą edycję Pikniku Zielnego, który odbędzie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.