poniedziałek, 19 Sierpień 2019
Home / POWIAT / Potężny pożar nieużytków pod Mrzeżynem. Zdjęcia z drona

Potężny pożar nieużytków pod Mrzeżynem. Zdjęcia z drona

13 zastępów straży pożarnej z powiatu gryfickiego i kołobrzeskiego oraz dwa samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, przez kilka godzin gasiło potężny pożar nieużytków, który wybuchł pomiędzy Mrzeżynem a Robami. – Sytuacja jest już opanowana i ogień nie zagraża gospodarstwom – powiedział Paweł Kaczmarek z trzebiatowskiego magistratu.

Ogień, który pojawił się na nieużytkach pomiędzy Mrzeżynem, a Robami w realny sposób zagrażał pobliskim zabudowaniom. Strażacy z całego regionu przez wiele godzin walczyli z żywiołem. – Teren o powierzchni blisko 30 hektarów objęty był ogniem. Strażacy przez wiele godzin kontrolowali sytuację – powiedział Józef Brzeziński, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. Dodał również, że powołany został sztab kryzysowy, w składzie którego zasiedli: Paweł Kaczmarek z Obrony Cywilnej w Trzebiatowie oraz Marian Sobczak, komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Trzebiatowie.

fot. AirCamera.pl

 

 

Sprawdź także

Czy tym razem uda się przekopać Port?

W najbliższą niedziele (18 sierpnia) w Porcie Morskim w Mrzeżynie odbędzie się IV edycja konkursu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.