Home / POWIAT / W Trzebiatowie rozmawiali o szkolnictwie zawodowym

W Trzebiatowie rozmawiali o szkolnictwie zawodowym

Na spotkaniu zainicjowanym przez prezesa Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego – Krzysztofa Osińskiego i Anny Kulasek, dyrektor trzebiatowskiej szkoły, które odbyło się 2 kwietnia, poruszono kwestie związane z kształceniem zawodowym w naszym regionie. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały warsztaty i możliwości doskonalenia specjalistycznego.

W spotkaniu udział wzięli przedstawicie WZDZ oraz samorządowcy – Ryszard Chmielowicz, starosta Powiatu Gryfickiego, Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa oraz jego zastępca Grzegorz Olejniczak. W trakcie spotkania omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z kształceniem zawodowym w naszym regionie, a także możliwości oddziału Wojewódzkiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Trzebiatowie. Samorządowcy zwrócili uwagę na potrzebę poszerzenia oferty szkoleniowej, opierającej się na kierunkach związanych z branżą hotelarską i gastronomiczną.

Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Szczecinie od 1946 roku zajmuje się kształceniem zawodowym. Placówki zlokalizowane są na terenie województwa zachodniopomorskiego tworząc sieć umożliwiającą słuchaczom odbywanie nauki blisko miejsca zamieszkania. Szkoła posiada własną, odpowiednio wyposażoną, dostosowaną do wymogów szkoleniowych bazę dydaktyczno-techniczną, w tym m.in.: sale wykładowe, pracownie specjalistyczne, komputerowe, warsztaty do praktycznego nauczania, plac manewrowy do nauki jazdy.

 

Sprawdź także

Mistrzostwa Polski Młodziczek w unihokeju rozegrane zostaną w Mrzeżynie

W najbliższy piątek w hali MCS rozpocznie się prawdziwe święto unihokeja. Przez trzy dni o …

Jeden komentarz

  1. Panowie, zacni (S)amorządowcy wyglądają jakby skupiali swoją uwagę na Kocurku, ale nie tym drewnianym.

    Zagadnienia kształcenia omówione, możliwości bazy edukacyjnej rozpoznane – jak zrozumiałem z artykułu.

    A Panowie Samorządowcy jakieś założenia, wnioski, plan realizacji, usprawnienia/udogodnienia…odnośnie tej edukacji…czy tylko tak na tą spódniczkę popatrzeć przyjechali.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.