poniedziałek, 19 Sierpień 2019
Home / BROJCE / Powiatowe Targi Edukacyjne za nami

Powiatowe Targi Edukacyjne za nami

Już po raz 11. odbyły się Targi Edukacyjne w naszym powiecie. W tym roku wydarzenie to było wyjątkowe, bo skierowane zarówno do młodzieży uczęszczającej do ostatnich klas szkół podstawowych, jak i ostatnich klas gimnazjów.

19 podmiotów – placówek oświatowych, instytucji, zaprezentowało się w trakcie 11 edycji Powiatowych Targów Edukacyjnych, które 29 marca odbyły się w Gryficach. Uczniowie z powiatu gryfickiego oraz powiatów ościennych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół średnich oraz uczelni wyższych, co pomoże im w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji. Oficjalnego otwarcia Targów dokonali włodarze powiatu gryfickiego. Nauczyciele i uczniowie prezentowali swoje szkoły w sposób bardzo aktywny prowadząc bezpośrednie rozmowy z zainteresowanymi oraz pokazując, co mają najlepszego. – Spotykamy się w szczególnym roku, roku zawirowań w prawie oświatowym – powiedział Ryszard Chmielowicz, starosta Powiatu Gryfickiego. – Chcemy na tych spotkaniach przekonać, że skumulowany rocznik w szkołach ponadpodstawowych nie będzie przeszkodą w prowadzeniu naszych zadań oświatowych. Zadania te będą realizowane jak dotychczas –  na wysokim poziomie, bez żadnych problemów. Przyjmiemy każdego ucznia, który będzie chciał prowadzić swoją edukację w powiecie gryfickim. Dzisiaj jest ku temu szczególna okazja, żeby wszystkich uspokoić. Problemy, które mogą się gdzieś pojawić, będą przez nasze szkoły rozwiązywane i będzie prowadzony spokojny proces edukacyjny. W naszych szkołach będziemy każdego dnia dążyli do podnoszenia poziomu. Ten kierunek nam przyświeca – dodał.

Sprawdź także

Artystyczne spotkania przyjaciół Gryfice – Rybokarty

Trwają ostatnie przygotowania do wakacyjnych spotkań fotografików oraz artystów malarzy, organizowanych w ramach jubileuszowej, XX …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.