czwartek, 22 Sierpień 2019
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Home / KULTURA / Wiosna na „Wąskich torach”. Ruszamy na wiosenny szlak wąskotorówki

Wiosna na „Wąskich torach”. Ruszamy na wiosenny szlak wąskotorówki

Kochasz podróże nadmorską kolejką? Chcesz przywitać wiosnę w niecodzienny sposób? Zaplanuj wyjątkową podróż 6 kwietnia rewalską kolejką, która rusza na wiosenny szlak!

Wiosna na „Wąskich torach”

Chcesz przywitać wiosnę na nadmorskim szlaku? Nie miałeś czasu przejechać się magicznym składem minionego lata? Zapomniałeś jak to jest siąść na drewnianej ławeczce i usłyszeć charakterystyczne gwizdanie lokomotywy? Nie czekaj, już dziś zaplanuj rodzinną przygodę na wąskich torach. Zapraszamy mieszkańców powiatu, a także turystów na nasze niecodzienne wydarzenie „Nadmorska  Wiosna na Wąskich Torach”, które odbędzie się w sobotę, 6 kwietni, które będzie miała charakter całodniowej wycieczki krajoznawczej – mówi Przemysław Łozdowski. – Oprócz samego przejazdu, chcemy Państwa zaprosić do zwiedzania bazy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i Wystawy Pomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach, gdzie będzie mogli zobaczyć zabytkowy parowóz Px-48 3913. W programie również  zwiedzanie latarni morskiej i Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu oraz piknik grillowy na dworcu w Pogorzelicy – dodają organizatorzy.

Złap kolejkę w kadr!

6 kwietnia na torach pojawi się nietypowy skład, który w nigdy nie pojawia się w trakcie sezonu. Kolejkę poprowadzi lokomotywa spalinowa Lxd2 479, do które doczepione zostaną zabytkowe pasażerskie, stare wagony towarowe i jednostki do wykonywania zadań naprawczych i serwisowych. W trakcie podróży specjalnym składem będzie okazja do uzupełnienia rodzinnych albumów o fotografie na tle niecodziennego pociągu, który zatrzyma się na siedemnastu przystankach tzw. fotostopach. – Będą to najurokliwsze miejsca na trasie, między innymi latarnia morska w Niechorzu, z tarasu widokowego której będzie można zrobić niecodzienne zdjęcia – tłumaczy Przemysław Łozdowski. Zapisy na wiosenną podróż na stronie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej www.kolej.rewal.pl. Nie zwlekajcie! Liczba miejsca ograniczona.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Ostatni tegoroczny koncert w Ogrodzie Japońskim

Ostatni tegoroczny koncert w ramach „Gryfickiego Lata Muzycznego” odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 17:00 …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.